אורי דגנור מנכ"ל spinframe (צילום: עומר הכהן, יחצ)
אורי דנגור. "קידום משמעותי לחברה" | צילום: עומר הכהן, יחצ

סטארט אפ האוטוטק ספינפריים (Spinframe) מדווח על סגירה ראשונית של סבב גיוס הון בהיקף 8 מיליון דולר. את הסבב הובילה חברת הספנות צים והשתתפו בה גם הקרנות סינגולריטי, שרונה פרטנרס ומשקיעים פרטיים. ייתכן שסבב הגיוס יתרחב אם יצורפו אליו משקיעים נוספים. עד כה גייסה החברה 10 מיליון דולר, חלקו בהרחבות סבב הסיד וגיוסי Safe.

ספינפריים פיתחה טכנולוגיה מבוססת ראיית מכונה ובינה מלאכותית, שמזהה נזקים חיצוניים בכלי רכב - שריטות קלות, מכות בפח ונזקים קשים יותר. הטכנולוגיה מאפשרת השוואה של מצב הרכב לאורך מחזור חייו וכך יוצרת שקיפות עבור בעלי המכונית ועבור נותן השירות. החברה פועלת בשני תחומים: שילוח ואספקת כלי רכב דרך נמלים ומרכזי אחסון, ומתן שירותי מכירה, השכרה ושירות לכלי רכב. לחברה יש הכנסות מהסכמים עם חברות רכב, נמלים וקבוצות ספנות.

spinframeport (צילום: עומר הכהן, יחצ)
מערכת ספינפריים. הטכנולוגיה מאפשרת השוואה של מצב הרכב לאורך מחזור חייו | צילום: עומר הכהן, יחצ

אורי דנגור, מנכ"ל ספינפריים, אומר בשיחה עם tech12 כי שיתוף הפעולה עם צים כולל הטמעה של הטכנולוגיה לחברות הבנות ולשותפות של צים, ואינו השקעה פיננסית בלבד. "מבחינתנו, שחקן כמו צים, מהחברות הגדולות בעולם הספנות, הוא קידום משמעותי לחברה, ואנחנו ניעזר בהם רבות לצמיחה והתרחבות".

לדברי דנגור, החברה הגדילה את קצב המכירות שלה במהלך 2022 פי ארבעה, והיא צופה המשך צמיחה גם בשנה הנוכחית. בין השאר מדובר בשיתוף פעולה עם קבוצת פולקסווגן, שעבר משלב הפיילוט ללקוח משלם, על הסכם עם מרכזי שירות רכב של סיאט ויגואר-לנדרובר בספרד ועל הסכם מסחרי בשווי של כמיליון דולר עם נמל אשדוד לתפעול כל בדיקות כלי הרכב הנכנסים לישראל. לדבריו, כעת חתמה החברה על הסכם מסחרי עם יצרן רכב אירופי גדול והיא מתרחבת בימים אלה לשוק האמריקאי.

איך התמודדתם עם הנטייה של המשקיעים להוריד את הערכות השווי של החברות?
"הסכום שקיבלנו היה הסכום שציפינו לו. זה לא היה שווי מטורף אבל גם לא הייתה ירידת שווי. זה היה גיוס מאוד נכון לנו כי צים הוא גוף שמשקיע דרך המאזן".

ספינפריים הוקמה בשנת 2017 ומשרדיה ממוקמים ביקנעם. החברה מספקת שירותים מבוססי AI לחברות רכב בארץ ובעולם. לדברי דנגור החברה עומדת להרחיב את מכירותיה, להוסיף שני קווי מוצרים חדשים ולהכפיל את כוח האדם ל-30 עובדים.

"שותפות מוצלחת"

אלי גליקמן, נשיא ומנכ"ל צים: "לאחר ביצוע פיילוט מוצלח, זיהינו את הפוטנציאל העצום של הטכנולוגיה של ספינפריים ואת הישימות שלה בתעשייה שלנו. כחלק מהגישה והאסטרטגיה שלנו, אנו מחפשים ומשקיעים באופן פעיל בחברות צעירות ומבטיחות כמנועי צמיחה. השקעה זו משקפת שותפות מוצלחת נוספת עם סטארט אפ המתמחה בפתרונות אוטומציה דיגיטלית לטובת לקוחותינו. אנו גאים ביכולת שלנו לתמוך ולסייע לחברות מבטיחות לפרוח ולהגשים את מלוא הפוטנציאל שלהן".

את ספינפריים ייצגו עורכי הדין אורן שרון ורון פרי ממשרד ש. פרידמן אברמזון.