ניר צוק מפאלו אלטו ועופר בן-נון מטאלון (צילום: JL Watkins, שי שרון, יחצ)
ניר צוק מפאלו אלטו ועופר בן-נון מטאלון. הדפדפן המאובטח יעבור לפאלו אלטו? | צילום: JL Watkins, שי שרון, יחצ

בדרך לעסקת ענק בהייטק ישראלי? ענקית הסייבר פאלו אלטו של ניר צוק במו"מ לרכישת סטארט אפ הסייבר טאלון, שמפתחת דפדפן מאובטח למקומות עבודה, כך מדווח כלכליסט. לפי הדיווח המגעים מתנהלים לפי סכום העיסקה של יותר מ-600 מיליון דולר. בפאלו אלטו וטאלון סירבו להגיב.

טאלון (Talon) הוקמה לפני שנתיים בידי שני יזמים בעלי רקורד עשיר בתעשיה: המנכ"ל עופר בן-נון הוא לשעבר מייסד ארגוס אבטחת סייבר, שנכרה לקונטיננטל הגרמנית בכ-450 מיליון דולר. אוהד בוברוב ה-CTO הוא מייסד לקון מובייל סקיוריטי, שנמכרה לצ'ק פוינט ב-100 מיליון דולר, והוא אף כיהן כסמנכ"ל בצ'ק פוינט לאחר הרכישה.

"הרבה כוכבים התיישרו לנו", אמר ל-tech12 עופר בן-נון, אחרי הגיוס האחרון של החברה. "כשאתה מקים חברה, ובטח בקטגוריה חדשה, צריך הרבה זמן וצריך שהשוק יכיר בזה שיש סיבה מספיק משמעותית לקטגוריה ולמוצר כאלה. מה שקרה אצלנו זה שהשינוי בעולם ה-IT הצדיק קטגוריה כזו מצד אחד וההוצאה לפועל של צוות ההנדסה והמוצר שלנו הביאה את הצוות לרמת בשלות טובה מספיק מהר מספיק שזה יורגש גם על ידי לקוחות".

טאלון גייסה סכום כולל של 126 מיליון דולר מאז הוקמה. באפריל 2021 הכריזה על גיוס הסיד שהיה הגדול ביותר בהייטק הישראלי, בגובה של 26 מיליון דולר. החברה מעסיקה כ-130 עובדים בישראל.

צוות טאלון (Talon) (צילום: שי שרון, יחצ)
עובדי טאלון. החברה גייסה סכום כולל של 126 מיליון דולר מאז הוקמה | צילום: שי שרון, יחצ

טאלון מפתחת דפדפן מאובטח לארגונים, אבל לא מדובר רק בגלישה מאובטחת ברשת. טאלון וחבורת דומות לה, כמו איילנד הישראלית גם היא, זיהו שהדפדפן הוא שער הכניסה לביצוע מרבית המטלות השוטפות, שפעם דרשו תוכנה נפרדת ורבות מהן עברו כבר לענן.

הדפדפן המאובטח TalonWork שהשיקה החברה בשנה שעבר מבוסס על פרויקט הקוד הפתוח כרומיום והוא יוצר בועה מבודדת המגנה על כל המשאבים הארגוניים בהם משתמש העובד וזאת ללא תלות בסוג המכשיר, במיקום או ברשת ממנה הוא מתחבר.

פאלו אלטו היא חברת הסייבר בעלת השווי הגבוה בעולם. עם מייסדיה נמנה היזם הישראלי ניר צוק שב-2005 שמשמש בה כסמנכ"ל טכנולוגיות. פאלו אלטו קמה עם אג'נדה מוצהרת להיות אלטרנטיבה לצ'ק פוינט של גיל שויד, עמו יש לצוק יריבות ותיקה, ובשנים האחרונות אף עקפה אותה בשווי.