תפקיד נוכחי: מנכ"לית דיסקונט קפיטל
תפקידים קודמים: שותפה בתחום הבנקאות להשקעות ומימון בגיזה, זינגר, אבן
שנת לידה: 1977

בלי הרבה רעש, מנכ"לית דיסקונט קפיטל הילה חימי אחראית לתקציב השקעות שנתי שיכול להגיע לכ-850 מיליון שקל בשנה, שכשליש ממנו מוזרם מדי שנה להשקעות טכנולוגיה. המעמד הזה הופך את חימי דה-פקטו למנהלת קרן השקעות טק לא קטנה ולמי שעומדת בראש המשקיע המוסדי שהוא ככל הנראה הכי גדול בהייטק הישראלי.

הילה חימי, ילידת 1977, מחזיקה בתארים ראשונים במשפטים ובתקשורת ו-MBA מאוניברסיטת תל-אביב. היא בילתה שש שנים בפירמת הייעוץ גיזה, זינגר, אבן, הפכה בה לשותפה ועסקה בחובות, מיזוגים ורכישות. משנת 2015 היא משמשת כמנכ"לית דיסקונט קפיטל - זרוע ההשקעות ובנקאות ההשקעות של בנק דיסקונט שמנהלת תיק של 2.1 מיליארד שקל.

"אנחנו סוג של קרן עם סינגל LP (משקיע בודד - א"ז) שהוא בנק דיסקונט", מסבירה חימי את הגוף שהיא עומדת בראשו. דיסקונט קפיטל מנהלת אחזקות בכ-37 חברות הייטק ובעוד 30 קרנות, בהן קומרה, IGP, ויולה ונצ'רס, ורטקס, אנטרי קפיטל ו-ION. עם החברות שבהן השקיעה דיסקונט קפיטל נמנות סימילירווב, אוגורי, פרספשן פוינט ו-TriEye.

הצוות שמנהלת חימי לבחירת השקעות טכנולוגיות גדול בכמה מונים מאלו שמפעילים משקיעים מוסדיים אחרים בשוק המקומי. ובניגוד למוסדיים האחרים, שהשקעות ההייטק שלהם מופנות בעיקר לחברות בוגרות, חימי לא בוחלת בהזרמת סכומים קטנים בחברות בשלבים המוקדמים.

"לאורך 2020-2021 ביצענו השקעות של מצרפיות של 1.5 מיליארד שקל. אבל בערך באוגוסט 2021 הפסקנו להשקיע, כי לא הצלחנו להבין את מה שהגיע לנו לשולחן", אומרת חימי תוך שהיא מתייחסת לשיא הגאות והשוויים המנופחים בהייטק שהיא יצרה.

 << חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>