תפקיד: נשיא ומנכ"ל אמדוקס
תפקידים קודמים בולטים: נשיא אמדוקס גלובל ביזנס ; מנכ"ל Retalix
שנת לידה: 1960

בתקופה כאוטית בשוקי ההון, כשרוב מניות ההייטק בשווקים התרסקו, הצליחה חברת התוכנה הישראלית הציבורית הוותיקה אמדוקס להכות את תחזיות האנליסטים בהכנסות וברווחים ב-2022. מניית החברה סיכמה את השנה עם תשואה חיובית של 23% אל מול צניחה של 33% במדד נאסד״ק. בהגה החברה אוחז כבר חמש שנים הנשיא והמנכ"ל שוקי שפר, שמתחיל כעת את שנתו ה-33 בחברה.

שוקי שפר, יליד 1960, נולד וגדל בתל אביב, שירת בצה״ל כמפקד סוללה בחיל התותחנים, ולאחר מכן למד לתואר ראשון במתמטיקה באוניברסיטת תל אביב. הוא נשוי לדבי ואב לשני בנים ובת. הוא הצטרף לאמדוקס לראשונה ב-1986, כשהיה בן 26, ובמהלך 23 שנותיו הראשונות בחברה כיהן בתפקידי ניהול שונים, שהאחרון בהם היה נשיא חטיבות השווקים המתעוררים. ב-2009 עבר לנהל את חברת Retalix, ספקית פתרונות תוכנה לקמעונאים ומפיצים ברחבי העולם, עד שזו נרכשה ב-2013 בידי NCR האמריקאית. לאחר המכירה חזר שפר לאמדוקס, הפעם בתפקיד נשיא אמדוקס גלובל ביזנס, במסגרתו היה אחראי על כל עסקי הלקוחות של החברה בעולם. חמש שנים לאחר מכן, ב-2018, התמנה למנכ״ל ונשיא אמדוקס במקומו של אלי גלמן.

אמדוקס נוסדה ב-1982 כחלק מקבוצת עורק שבשליטת מוריס קאהן והאחים צבי ושמואל מיתר. החברה הוותיקה מפתחת מערכות חיוב לקוחות (בילינג), מערכות ניהול קשרי לקוחות ומערכות תמיכה תפעוליות לניהול רשתות, בעיקר עבור חברות המספקות שירותי תקשורת ומדיה.

מאז ששפר נכנס לתפקידו הנוכחי הוא התווה אסטרטגיה חדשה לאמדוקס. כיום מתמקדת החברה במתן פתרונות המאפשרים ללקוחות להאיץ את המעבר למחשוב ענן ולקדם את הדיגיטציה של מערכותיהם ולהתאימן לעידן רשתות ה-5G, וכך לספק למשתמשי הקצה שירותי תקשורת ומדיה מתקדמים. תחת ניהולו של שפר המשיכה אמדוקס לפתח מוצרים מתקדמים ולהרחיב את סל המוצרים באמצעות רכישות אסטרטגיות מוצלחות של חברות כמו Sourced Group, Openet, TTS Wireless ו-Vubiquity.

בחגיגות יום העצמאות לפני שלוש שנים, באירוע שערכה אמדוקס עבור עובדיה, הפתיע שפר כשנשאל מה היה רוצה להיות אם לא היה מנכ"ל של חברה המעסיקה אלפי עובדים, והשיב "הייתי רוצה להיות נגר".

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>