תפקיד נוכחי: דירקטור בארג'נטלי
תפקידים קודמים: מייסד-משותף ומנכ"ל אוטונומו, מייסד טראפיקס
שנת לידה: 1974

הסיפור של חברת אוטונומו שהקים בן וולקוב יכול לשמש למשל על תקופה בהייטק הישראלי. החברה הוקמה כחלק מגל היזמות בעולם טכנולוגיות הרכב (אוטוטק), עם חזון שאפתני: לאסוף המון-המון מידע מרכב העתיד החכם והמחובר, להפוך אותו לתובנות ולמכור אותן הלאה לגופים רלוונטים כחברות ביטוח ומנהלי ציי רכב. בחסות הגאות של 2021 אוטונומו הגיעה לבורסה דרך SPAC לפי שווי של 1.3 מיליארד דולר, אך משם הכל הידרדר. מניית החברה קרסה במהירות עד שאיבדה 94% משוויה ונמכרה בנזיד עדשים.

וולקוב, יליד 1974, הוא יזם ותיק ובעל הצלחות. הוא הקים וניהל את במשך שש שנים את חברת טראפיקס (Traffix), שפיתחה פתרונות תקשורת סלולריים, עד שנמכרה ל-F5 האמריקאית ב-2012 באקזיט מוצלח. ב-2015 הקים את אוטונומו, שהצליחה למשוך משקיעים רציניים כמו הקרנות דל, סטייג' וואן ומניב מוביליטי, שהשקיעו בה יותר מ-80 מיליון דולר.

אלא שהכל הוא שאלה של תזמון. אוטונומו שייטה על אדי החלומות של 2021 ונכנסה לבורסת הנאסד"ק עם הכנסות זעומות של 400 אלף דולר. התחזיות שלה ערב הכניסה לבורסה היו ורודות, ורודות מדי. החברה גדלה במהירות באמצעות רכישות, ובשיאה העסיקה 230 עובדים.

אך כשהגלגלים פגשו את הכביש, אוטונומו לא עמדה בתחזיות. המנייה קרסה במהירות והחברה נדרשה לשני גלי פיטורים גדולים. בתחילת 2023 אוטונומו הגיעה לסוף דרכה העצמאית וחתמה על עסקת מיזוג עם חברת שירותי הדרך Urgently, שנכנסה באמצעותה לבורסה. בעלי המניות באוטונומו קיבלו 33% בחברה הממוזגת והחלום הגדול הגיע לסופו.

 

  << חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>