תפקיד: שותף מנהל ב-EY ישראל
תפקידים קודמים: מנג׳ר ב-EY Palo Alto, שותף הייטק בכיר ב-EY ישראל
שנת לידה: 1970

ארנסט אנד יאנג (EY) משמשת כברירת המחדל בתחום החשבונאות עבור רבים בתעשיית ההייטק הישראלי, מה שהופך את רו"ח נעם קנטי, מוביל הסקטור בפירמה, לאחת הדמויות המשפיעות בענף. כ-75% מהסטארט אפים המקומיים וכ-80% מקרנות ההון סיכון עובדים עם EY, מה שמקנה לפירמה ולקנטי פרספקטיבה רחבה וייחודית לגבי המתרחש בתעשייה.

נעם קנטי, יליד 1970, מחזיק בתואר ראשון בחשבונאות וכלכלה ובתואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל-אביב. את ההתמחות בראיית חשבון עשה בחייקין, כהן, רובין, אך מאז 1997 הוא ב-EY. את השנתיים הראשונות בפירמה בילה במשרדי החברה בפאלו אלטו, קליפורניה. קנטי שימש במשך שנים כשותף הייטק בכיר ב-EY ישראל, וב-2022 מונה לשותף-מנהל.

EY מעסיקה בארץ כ-2,300 עובדים ונמצאת בכל העורקים של תעשיית ההייטק הישראלית. הפירמה מלווה סטארט אפים משלבים מוקדמים מאוד דרך שלבי הצמיחה ועד לאקזיט או הנפקה. השירותים כוללים שהיא מעניקה כוללים בניית התשתיות הפיננסית, ביקורת חשבונאית, עריכת דוחות כספיים, מערכות IT, מיסוי, גיוסי הון, ביצוע השקעות ועסקאות, ליווי בהתרחבות גלובלית, ניהול סיכונים, הכנה להנפקה, עבודה מול רשויות ני"ע בישראל ובארה"ב ואישור מהימנות נתונים שנדרש לכל חברת SaaS.

נוסף על כך, לקחה על עצמה הפירמה תפקיד לא רשמי של הובלת תהליכים מול המדינה במקומות שבהם יש לטענתה כשלים, כמו קידום חקיקה, השתתפות בוועדות הכנסת או דיונים ברשות המיסים. בקיצור: עבודת לובינג פר אקסלנס.

הידע הנצבר בפירמה ואצל קנטי עצמו הפך אותם לכתובת מצד יזמים שמבקשים לדעת מה הפרקטיקות המקובלות בתעשייה, אם זה בשאלות ניהוליות שגרתיות או באירועים חריגים כמו משבר הקורונה, המלחמה באוקראינה, המשבר הכלכלי העולמי, ולאחרונה גם המחאה וקריסת סיליקון ואלי בנק.

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>