תפקיד: פרינסיפל בקרן וינטג'
תפקידים קודמים: יו"ר מכינת בני ציון, יועצת אסטרטגית במקינזי
שנת לידה 1987

שירה אטינג מובילה את תחומי האקלים-טק וההלת'טק בקרן וינטג', מהקרנות הגדולות והמשפיעות בישראל. אבל היא גם טייסת במילואים וגם פעילה חברתית, כך שההשפעה שלה מרחיקת לכת אפילו יותר.

שירה אטינג, ילידת 1987, גדלה בישוב מכבים לאב טייס ואם פסיכולוגית. היא נשואה ואם לילדה, מתגוררת בכפר סבא. לאחר שנת שירות בכפר הנוער כנות היא התגייסה, איך לא, לקורס טייס, סיימה אותו ב-2008 כטייסת מסוקי קרב ושירתה בתפקיד כחמש שנים. במהלך הקורס השלימה תואר ראשון במתמטיקה ובמדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון.

לאחר השחרור יצאה לאוקספורד ורכשה תואר שני בניהול ושינוי סביבתי. משם הגיעה למשרד הכלכלה וב-2016 החלה לעבוד כיועצת אסטרטגית במקינזי בתל אביב. ביולי 2018 התמנתה ליו"ר מכינת בני ציון בשאיפה לשקם אותה לאחר אסון שיטפון נחל צפית. אחת מהחלטותיה הראשונות היתה שלא לפתוח את שנת הלימודים במכינה. שנה לאחר מכן החליט משרד החינוך שלא לפתוח את המכינה באותה השנה, אטינג הגישה את התפטרותה והמכינה נסגרה סופית.

ב-2019 החלה אטינג הפרק הנוכחי שלה, כמשקיעה בקרן וינטג' (Vintage Investment Partners) של אלן פלד. אטינג עוסקת בטכנולוגיות אקלים וטכנולוגיות בריאות, מובילה השקעות בסטארט אפים בתחומים אלו ומאמינה נלהבת בפוטנציאל הגלום בתחומים האלה.

מעבר לזה אטינג היא אדם מעורב בכל מובן. בשיחה עם tech12 בעבר אמרה כי נשים משקיעות מקדישות יותר תשומת לב לנשים יזמיות. בנוסף היא פעילה להגדלת הגיוון לנשים ולערבים, ואף משמשת דוגמה אישית כלהט"בית מחוץ לארון.

בימים אלו אטינג מעורבת במאבק נגד המהפכה השלטונית. כך, באחת ההפגנות מול ביתו של שר החינוך והטייס לשעבר יואב קיש, צוטטה: "בג"ץ אליס מילר שינה את החיים שלי. שילוב נשים בחיל האוויר הפך את החיל לטוב יותר. ביום שהרפורמה תעבור, לא אוכל לעשות מילואים כי זה נגד מצפוני לשרת בצבא של מדינה לא דמוקרטית וגם לא אוכל לעבור בקרן שבה אני עובדת כי לא ברור מה יישאר ממנה לאחר שתעשיית ההייטק תקרוס".

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>