תפקיד נוכחי: מייסד-משותף ב-fresh.fund
תפקידים קודמים: מנהל צפון אמריקה של ארגון הסיוע IsrAid
שנת לידה: 1987

עם השקעות ביותר מ-35 חברות בתחומים מגוונים, החל מלכידת פחמן ועד טיפול זוגי אונליין, קרן פרש פאנד (fresh.fund) היא נציגה מסקרנת של הדור השני של ההון סיכון בישראל. מאחורי הקרן עומד זקי ג'מאל, שהספיק לצבור ביוגרפיה צפופה ועמוסה.

ג'מאל, יליד 1987, הוא בוגר התיכון התורני הרטמן בשכונת קטמון בירושלים. כבר בתיכון גילה נטייה לעשייה חברתית ובהיותו תלמיד כיתה י"ב יזם עצומה נגד סרבנות הימין סביב תוכנית ההתנתקות. הוא בילה שנה במכינה קדם צבאית במהלכה הקים פעילות התנדבותית לסיוע למסורבות גט. את שירותו הצבאי העביר כעיתונאי בגלי צה"ל ולאחר השחרור התמנה למנהל אזורי של ארגון הסיוע IsraAid בצפון אמריקה. בשלב מסוים אף יזם פעילות קירוב לבבות בין יהודים לערבים באמצעות שש בש. לאורך הדרך רכש ג'מאל תואר ראשון בכלכלה התנהגותית בהרווארד והספיק גם להקים פלטפורמת איקומרס. ב-2016 הקים את קרן ההון סיכון פרש פאנד עם שותפו הדי גולדשמידט.

הקרן החלה את דרכה כקרן של סטודנטים ובוגרי אוניברסיטה טריים. "אנחנו מאמינים שככה נמצא את הדברים הגדולים הבאים. אנשים נורא מזלזלים בסטודנטים כי הם חסרי ניסיון ובתחילת הדרך, אבל צריך לזכור שחלק מהחברות הכי גדולות והכי מוצלחות בעולם הוקמו על ידי סטודנטים, אמר בעבר ג'מאל לפודקסט "הייטק בפקקים".

עם השנים הקרן התרחבה וכיום היא משקיעה ג'נרליסטית לגמרי לחברות בשלבי ה-Pre-Seed המוקדמים מאוד. פרש פאנד מנהלת כ-70 מיליון דולר ומשקיעה מהקרן השנייה שלה. היא עדיין נוטה לחפש אוצרות בקמפוסים, אבל לא מגבילה את עצמה.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>