תפקיד: מייסד משותף ומנכ"ל Optibus
תפקידים קודמים: מפתח בכיר במיקרוסופט

עמוס חג'אג' כנראה הוסלל מגיל צעיר לעולם התחבורה הציבורית אחרי שגדל לאב שהיה בכיר בחברת האוטובוס קווים. השאלה של תכנון מערך תחבורה סבוך העסיק אותו כמו חידה חסרת פתרון, והפתרון שפיתח לתחום משמש היום חברות מהגדולות בעולם.

חג'אג' הוא בעל תואר ראשון במדעי המחשב ומתמטיקה מאוניברסיטת בן-גוריון. לאחר הלימודים עבד שנה כחוקר עבור סימנס בניו ג'רזי, שנתיים כמהנדס אלגוריתמים ב-Collarity וארבע שנים כמתכנת במיקרוסופט ישראל. ב-2014 הקים חג'אג' את אופטיבס (Optibus) יחד עם איתן ינקובסקי, אותו הכיר במהלך הלימודים. הלקוחות הראשונים של החברה היו חברות האוטובוסים הישראליות, אבל כיום החברה עובדת ביותר מאלף ערים ברחבי העולם.

אופטיבס פיתחה פלטפורמת ענן מתקדמת לתכנון ותפעול תחבורה ציבורית, החל מהמסלול המתוכנן לאוטובוס, דרך מיקום התחנות ועד לתדירות הקווים ואפילו מערך התחזוקה שלהם. המוצר של החברה משמש ערים כניו יורק, לוס אנג'לס, לונדון, מלבורן, ברזיליה, הונג קונג וסינגפור, חברות תחבורה ציבורית ואף חברות פרטיות שמפעילות מערך היסעים לעובדים, כמו מטא שהינה לקוחה שלה כבר שנים.

המוצר של חג'אג' החליף שיטות תכנון נושנות, במקרים רבים כאלו שמבוססות על בדיקות מזדמנות וטבלאות אקסל ארוכות במקרה הטוב, או כרטיסיות וניירות במקרה הרע. לפני שנה רשמו הישג מרשים עם גיוס סבב משמעותי של 100 מיליון דולר, הכפלת השווי הקודם שלהם והגעה לרף יוניקורן של יותר ממיליארד דולר על אף אווירת הנכאים שכבר השתלטה על עולם ההון סיכון.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>