תפקיד: מנכ"ל ומייסד-משותף של Via
תפקידים קודמים: פיתוח מערכות אלקטרוניקה למטוסי קרב בחיל האוויר, בונה מחשבי-על ב-Shaw Research
שנת לידה: 1975

בעיצומו של החורף בהייטק, בשעה שגיוסי ההון המעטים שעדיין יוצאים לפועל מתבצעים בדרך כלל בחברות בשלבים מוקדמים, חברת ויה (Via) הצליחה לגייס 110 מיליון דולר. הגיוס בוצע לפי שווי של 3.5 מיליארד דולר שמקנה לחברה של ד"ר דניאל רמות את מעמד חברת המוביליטי הפרטית בעלת השווי הגבוה ביותר בישראל.

דניאל רמות, יליד 1975, הוא בוגר תוכנית תלפיות של חיל האוויר, במסגרתה רכש תואר ראשון בפיזיקה ומתמטיקה באוניברסיטה העברית. בהמשך רכש תואר שני בהנדסת חשמל באוניברסיטת תל-אביב ועשה דוקטורט במדעי המוח בסטנפורד. במהלך שירותו הצבאי פיתח רמות מערכות אלקטרוניות למטוסי F-15 ו-F-16. לאחר השחרור עסק בבניית של מחשבי על בחברת התרופות והביוכימיה Shaw Research בניו יורק. ב-2012 הוא וד"ר אורן שובל ייסדו את חברת ויה שהוא משמש כמנכ"לה, במטרה לייצר שירותי נסיעות גמישים ואפקטיביים.

למרות הגיוס הגדול שביצעה ויה רק בפברואר האחרון, הוא מלווה בשתי כוכביות גדולות. הראשונה היא שהגיוס בוצע לפי שווי לפיו שווי קרוב לזה שלפיו גייסה החברה בסוף 2021, ולפי דיווחים מסוימים אף בשווי זהה. השניה היא שמרבית הכסף - 100 מיליון דולר - יועד מראש לרכישת הסטארט אפ הבריטי City Mapper, שפועל בזירת הניווט והתחבורה הציבורית.

2022 עצמה היתה שנה מאתגרת עבור ויה. בסוף 2021 הגישה החברה תשקיף חסוי לרשות ני"ע האמריקאית (SEC) לקראת הנפקה לפי שווי לא ידוע - אך החמיצה את חלון ההזדמנויות והתוכנית להנפיק הוקפאה. בנוסף, זו היתה השנה הראשונה שבה פעלה ויה כחברת SaaS באופן כמעט מלא, לאחר שבדצמבר 2021 החברה הודיעה כי היא מפסיקה להפעיל שירותי תחבורה בעצמה ומתמקדת באספקת תוכנה למפעילי תחבורה - אם כי בחלק מהמיקומים היא עדיין היתה מעורבת בחלק מהיבטי התפעול כמו גיוס והכשרת נהגים.

בזירה המקומית זכו הישראלים ליהנות מהטכנולוגיה של ויה בעיקר דרך שירותי ההסעות השיתופיים "באבל" שהפעילה דן ו"תיקתק" שהפעילה אגד. ויה היתה ספקית התוכנה בשירותים אלו, אך משרד התחבורה הורה על הפסקת הפיילוטים עם תום שנת 2022. זו היתה מכה קשה עבור המשתמשים המקומיים אך לא עבור החברה עצמה, שמפעילה כ-600 פרויקטים ושותפויות של מערכי הסעות בארה"ב, אירופה, דרום אמריקה אוסטרליה וניו זילנד.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>