תפקיד: מנכ"ל ומייסד-משותף ב-Arbe Robotics
תפקידים קודמים בולטים: חבר צוות ההקמה של חברות החדשות של ערוץ 2 וחדשות 10, מייסד ומנכ״ל Logia, מייסד ומנכ״ל Taptica
שנת לידה: 1972

שמו של קובי מרנקו עלה לכותרות בפברואר האחרון כשהיא למנכ"ל הראשון של חברת הייטק ציבורית שהתבטא פומבית נגד שינויי החקיקה שמובילה ממשלת ישראל. מרנקו, מנכ״ל ומייסד שותף של חברת ארבה רובוטיקס (Arbe Robotics) שנסחרת בנאסד״ק, נחשב לאחד הישראלים המשפיעים ביותר בתעשיית האוטוטק העולמית. 

מסלול חייו של מרנקו נחשב לבלתי שגרתי בהייטק. הוא נולד ב-1972 בשכונת יד אליהו בתל אביב, ואת לימודיו התיכוניים סיים בנתניה עם הרחבה במתמטיקה ובפיזיקה. בשירותו הצבאי שימש כתב בביטאון חיל האוויר. לאחר מכן סיים באוניברסיטת תל אביב לימודי תואר ראשון בפילוסופיה - תחום השכלה שלדבריו הכין אותו להתמודד עם שפע המידע ועולמות התוכן כמנכ״ל בחברת טכנולוגיה. כיום הוא גר בתל אביב, נמצא בזוגיות ואב לשלושה ילדים.

מרנקו נמנה עם צוות ההקמה של חברות החדשות של ערוץ 2 וערוץ 10. בערוץ 2 שימש כתב צבאי ועורך משנה ובערוץ 10 שימש סמנכ"ל כספים. ב-2004 היה מנכ"ל ומייסד שותף של חברת התוכנה Logia והוביל אותה לאקזיט הראשון שלו, עם מכירתה לחברת Digital Turbine. את האקזיט השני רשם כמנכ"ל ומייסד של חברת Taptica, שפיתחה פלטפורמת פרסום דיגיטלי, הונפקה בבורסת לונדון ומאוחר יותר נהפכה ל-Tremor International.

ב-2015 הקים יחד עם עוז פיקסמן וד"ר נועם ארקינד את ארבה רובוטיקס, שמפתחת רדארים רובוטיים שמסייעים בנהיגה אוטונומית בכלי רכב, ובה הוא מכהן כמנכ״ל. במקביל הקים מרנקו את Taya Ventures - קרן השקעות מיקרו לחברות פרה-סיד, שהשקיעה בין השאר גם בארבה. 

ארבה הפכה לחברה ציבורית באוקטובר 2021 באמצעות מיזוג עם חברת SPAC ומאז נסחרת בנאסד״ק. החברה שמעסיקה 140 עובדים (רובם במשרדיה בתל אביב), מחזיקה בהסכמי ייצור עם חברות Tier 1 מובילות כמו Veoneer, Valeo, hirain ו-Weifu, ומשתפת פעולה ועורכת ניסויי שטח עם 12 מתוך 15 חברות הרכב המובילות בעולם.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>