תפקיד: מייסד ומנהל קבוצת ארליך לרישום פטנטים
תפקידים קודמים: עורך פטנטים
שנת לידה: 1965

עו"ד ד"ר גל ארליך מוביל את משרד רישום הפטנטים הגדול בישראל, ומדורג בצמרת עורכי הדין בתחום על ידי מספר מדריכים מקצועיים. קבוצת ארליך שהקים מיזגה לתוכה פעילויות שונות שמתפקדות כפלטפורמה לרישום, מסחור וסחר בפטנטים, ושחשיבותה גדלה בתקופת המשבר הנוכחית. 

גל ארליך נולד ב-1965 בתל אביב, לאב איש עסקים ולאם מורה להתעמלות. הוא אב לשני ילדים והוא מתגורר בכפר שמריהו. בצבא שירת ארליך בחיל האוויר ולאחר השחרור רכש תואר ראשון בביולוגיה ולאחריו דוקטורט בהנדסה גנטית. לאחר מכן המשיך ללימודי משפטים באוניברסיטת תל אביב והיה גם מרצה למשפטים בתחום הגנטיקה והמשפט באוניברסיטת חיפה. ב-1997 קיבל רישיון עורך פטנטים, עבד בתחום ובשנת 2000 הקים את משרד עריכת הפטנטים ארליך ושות'.

ב-2006 התמזג המשרד עם משרד פנסטר אנד קומפני והפך למשרד ארליך ופנסטר. בהמשך הוקם גם משרד ארליך, נויבואר ומלצר שמתמחה בליטיגציה. ב-2005 הקים ארליך יחד עם רונית גרוס, ריצ'ארד נמיר וד"ר עמי אייל את חברת ההשקעות ביו-לייט מדעי החיים הנסחרת בבורסת תל אביב, ופרש ממנה ב-2009. ב-2007 הקים את חברת IPTrade עם אחיו עמית ארליך, שעוסקת במונטיזציה וסחר בפטנטים. ב-2017 איגד ארליך את כל החברות שלו תחת "קבוצת ארליך".

לפי דירוג Duns100, קבוצת ארליך היא כיום החברה הגדולה בישראל בתחום הפטנטים, לאחר שעקפה בדרכה לשם את קבוצת ריינהולד כהן ואת פרל כהן צדק. עורכי הדין הבולטים בקבוצה דורגו ברשימות דירוג מקצועיות בולטות כמו MIP PCT ranking, IPSTARS, Chambers and Partners. ארליך עצמו דורג ברשימת IAM Patent 1000 של עורכי הדין המובילים בעולם ברישום קניין רוחני. 

לא תמיד מקבל הקניין הרוחני את תשומת הלב שהוא ראוי לה. בתקופת משבר כמו עתה ניהול תיק הפטנטים יכול לסייע לחברות במצוקה, שכן ניתן למסחר ואף למכור פטנטים בסכומים גבוהים. ולעיתים, כשחברה על סף סגירה, הפטנטים הם הנכס המשמעותי האחרון שלה. בתחום הזה יש לארליך השפעה משמעותית על ההייטק הישראלי.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>