תפקיד: שותף הייטק במשרד עוה"ד מיתר
תפקידים קודמים: ראש מחלקת הייטק במשרד גרוס
שנת לידה: 1973

גם בשנה שסובלת מתרדמת בהשקעות, עו"ד איתי פרישמן עדיין יכול להתגאות בעמידה מאחורי השקעות בהיקף של 300 מיליון דולר, פשוט הודות למעורבותו בהשקעה האחרונה ב-Wiz של אסף רפפורט.

איתי פרישמן נולד ב-1973 ומחזיק בתואר ראשון במשפטים וניהול מהמרכז הבינתחומי הרצליה. הוא עובד כעורך דין בתחום ההייטק זה 25 שנה, ואת שנותיו הראשונות העביר במשרד רובין אנד רודמן בארה"ב. ב-2004 חזר לישראל והצטרף למשרד עוה"ד גרוס, אותו עזב אחרי 12 שנה בתפקיד ראש מחלקת ההייטק וההון סיכון. ב-2017 הצטרף כשותף למשרד עוה"ד מיתר, שם הוא משמש כשותף במחלקת ההייטק וההון סיכון.

ההיררכיה במשרד מיתר מעט שונה מהמקובל במשרדים אחרים: אין שותף אחד או שניים שמובילים את תחום ההייטק ובמקום זאת העבודה מפוזרת בין השותפים השונים. המשרד נחשב לאחד הפעילים בייצוג חברות הייטק וקרנות הון סיכון ומעסיק במחלקת ההייטק שלו 150 עובדים ו-55 שותפים.

בתפקידו הנוכחי עוסק פרישמן בכ-80-100 סבבי השקעה בהיקף של מאות מיליוני דולרים בשנה ומעורב בכ-20 עסקאות מכירה בשנה, בין שמצד המוכרים או הקונים. פורטפוליו החברות שלו כולל סטארט אפים רבים, בהם לא מעט יוניקורנים שאת חלקם הוא מלווה מאז ההקמה, בהם Wiz, ארמיס של נדיר יזרעאל ויבגני דיברוב, ג'ייפרוג, פייבר, אט-ביי, פיירבלוקס ו-AIDOC של אלעד וולך, וגם איילנד של דן אמיגה. עם הלקוחות שבהם טיפל נמנים קרנות ההון סיכון בסמר, TLV וסקויה וכן החברות האמריקאיות פאלו אלטו של ניר צוק וסיילספורס.

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>