תפקיד: שותפה במחלקת ההייטק וההון סיכון וראש פרקטיקת הקמת קרנות במשרד עמית, פולק, מטלון
שנת לידה: 1974

עו"ד מאיה יששכרוב התמקצעה בתחום הספציפי של הקמת קרנות להשקעה. בשנת הגאות של 2021 היא הקימה 12 קרנות, ובימים שבהם המשקיעים פחות ממהרים להקים גופי השקעות חדשים עדיין לא חסרה לה עבודה בייצוג השותפים המוגבלים (LP) ששמו את הכסף שלהם בקרנות האלו.

מאיה יששכרוב, ילידת 1974, מחזיקה בתואר ראשון למשפטים וב-MBA עם התמחות במימון מאוניברסיטת תל אביב. היא הצטרפה למשרד עמית, פולק, מטלון בשנת 2000 ומאז עוסקת בעבודה משפטית בתחום ההייטק כבר יותר מ-20 שנה. עם השנים מיצבה עצמה בנישה של הקמת קרנות. בנוסף היא מרצה באוניברסיטה העברית בסדנת ההייטק ובמועדון משפט ועסקים של אוניברסיטת תל אביב.

ב-25 השנים האחרונות הקים המשרד יותר מ-100 קרנות שגייסו סכום מצרפי של יותר מ-12 מיליארד דולר. עם קרנות ההון סיכון שהקים המשרד נמנות שמות כמו גלילות, סטייג' וואן, 2F, גרוב של דב מורן, אמון, מונטנה, פירסטיים, וינטג׳ של אלן פלד וליונבירד. בנוסף היה המשרד מעורב גם בהקמת קרנות פרייבט אקוויטי, קרנות חוב וקרנות תשתיות ונדל"ן. יישכרוב מייצגת גם את המשקיעים בקרנות - בעיקר מוסדיים ישראלים, משרדים משפחתיים (family offices) ובעלי הון שמשקיעים בקרנות בארץ ובחו"ל.

נישה נוספת שבה עוסק המשרד בתחום ההייטק הוא חממות טכנולוגיות, ובמכרז האחרון שפרסמה רשות החדשנות ייצג המשרד שלוש מבין חמש החממות הזוכות.

יששכרוב והצוות שלה עוסקים בכל זמן נתון בכ-30 פרויקטים שונים, משלב הקמת הקרן, דרך גיוס הכסף והסגירה הראשונה שלה,עבור בתחילת הפעילות וכלה בגיוס הכסף ממש. היתרון האסטרטגי בהתמחות שלה הוא שלאחר הקמת הקרנות, רבות מהן נשארות במשרד גם לצורך ההשקעות שהן עושות.

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>