תפקיד: ראש משותף של מחלקת הייטק במשרד עוה"ד נשיץ ברנדס אמיר
תפקידים קודמים: כעו"ד במשרד האמריקאי Wilson Sonsini Goodrich & Rosati
שנת לידה: 1969

זה 23 שנה שעו"ד נגה דבצרי-ספירא עובדת בעולם ההייטק ומייצגת את כל הגורמים באקוסיסטם, מסטארט אפים שמגיעים עם בשלב הרעיון ועד חברות עם מאות עובדים, לצד משקיעים, קרנות הון סיכון, קרנות פרייבט אקוויטי וקרנות תאגידיות (CVC).

נגה דבצרי-ספירא נולדה ב-1969 ובעלת תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית. לאחר סיום התואר היא התמחתה בתחום המשפט המסחרי ולאחר מכן נסעה לקליפורניה בעקבות לימודי בן זוגה בסטנפורד. בארה"ב עבדה דבצרי-ספירא במשרד עוה"ד ווילסון, סונסיני, גוד'רץ' ורוסטי, שעם לקוחותיו נמנו כמה מענקי ההייטק של הניינטיז כמו יאהו ונטסקייפ. לאחר ארבע שנים היא שבה ארצה ב-1999 והצטרפה כשותפה למשרד עוה"ד נשיץ ברנדס אמיר, שבו היא משמשת כיום כראש משותף של מחלקת הייטק.

משרד נשיץ ברנדס אמיר מדורג במקום התשיעי ברשימת עשרת המשרדים הגדולים של דאנס 100 לשנת 2023 ובאותו מקום ברשימת המשרדים המובילים בהייטק. מחלקת ההייטק במשרד מונה 35 שותפים וכ-60 עורכי דין. בשונה מהמגמה הרווחת של מיזוגי משרדי עו"ד גדולים ויצירת פירמות משפטיות ענקיות, נשיץ ברנדס התמזג עם משרדים קטנים יחסית ומחלקת ההייטק שלו נבנתה בצורה אורגנית ולא דרך מיזוגים. עם לקוחות הפירמה בישראל נמנים שמות מוכרים כצ'קפוינט, גונג, וויקס ואינוויז והקרנות פיטנגו, ויולה, iAngels ו-aMoon.

פרויקט נוסף שהוביל המשרד הוא הקמת האקסלרטור EISP של בוגרי יחידת 8200. האקסלרטור נפתח לפני 13 שנה לבוגרי היחידה והיום מוצע לכל מי שרוצה. עם השנים הושקעו יותר ממיליארד דולר בסטארט אפים שיצאו מהתוכנית, בהם זיקית, Rise AI, טיילור מייד ואקספלוריום.

 << חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>