תפקיד: שותף ומנהל מחלקת ההייטק, הרצוג פוקס נאמן
תפקידים קודמים: שותף במשרד עוה"ד מיתר ליקוורניק, עבד בפירמות M&A בניו יורק
שנת לידה: 1976

עו"ד יאיר גבע הוא אחד מעורכי הדין המובילים בישראל בתחום המיזוגים והרכישות - זה לא אנחנו אומרים, זה מה שקבעו גופי דירוג מקצועיים לאורך השנים האחרונות. כמי שמעורב בגיוסי הון, מיזוגים ורכישות והנפקות של חברות הייטק ישראליות רבות וכמשקיע באנג'ל בעצמו, גבע נמצא בעמדת השפעה משמעותית בענף.

יאיר גבע נולד ב-1976, גדל ברעננה, נשוי עם שלושה ילדים ומתגורר בתל אביב. הוא שירת בצה"ל ביחידה מוטסת מיוחדת של חיל האוויר, רכש תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל-אביב והיה שותף במשרד עוה"ד מיתר ליקוורניק. משם המשיך לתואר שני במשפטים ב-NYU והתמחה בדיני חברות עם דגש על מיזוגים ורכישות, והשקעות בחברות הייטק, קרנות הון סיכון והנפקות. בין 2005 ל-2011 עבד בפירמות המיזוגים והרכישות ניו יורקיות, תחילה ב-Davis Polk & Wardwell ולאחריה Gibson, Dunn & Crutcher.

ב-2012 הצטרף גבע למשרד עוה"ד הרצוג פוקס נאמן וכיום הוא משמש בשותף ומנהל מחלקת ההייטק. בתפקיד זה הוא מלווה עסקאות מיזוג ורכישה, גיוסי הון והשקעות ומייעץ ליזמים, מנכ"לים, דירקטורים ומשקיעי הון סיכון. גבע טרח וחישב שהיקף העסקאות שטיפל בהן ב-2018-2019 לבדן עלה על 5 מיליארד דולר. בין השאר הוא טיפל ברכישת Checkmarx על-ידי Hellman & Friedman, ייצוג PepsiCo ברכישת סודהסטרים, רכישת Dynamic Yield על ידי מקדונלד'ס ורכישת Sygnia על ידי Temasek.

מעבר לעבודתו כעורך דין גבע גם משקיע בעצמו בחברות סטארט אפ ומסייע להן לאתר מקורות מימון וגיוסי הון. הוא מדורג בצמרת עורכי הדין בתחומי ההייטק בישראל, בין היתר על ידי אתרי הדירוג IFLR1000, Legal500 ו-Chambers and Partners. הוא מתראיין תדיר בכלי התקשורת, משתתף בפודקסטים וכותב מאמרי דעה. בימים אלה הוא משתתף פעיל במחאה נגד המהפכה השלטונית ואף נפגע מרימון הלם שהושלך הישר אל פניו.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>