תפקיד: שותף בקרן Sweetwood Ventures
תפקידים קודמים: עו"ד בעמית, פולק מטלון, אנליסט ב-Sweetwood Capital.
שנת לידה: 1988

עמית קורץ מנהל את קרן הקרנות (Fund of Funds, או FoF) הצעירה של סוויטווד, שתוך שנים ספורות הפכה לגדולה בהייטק הישראלי מבחינת ההשקעה שלה בקרנות מקומיות.

עמית קורץ נולד בניו יורק אך גדל בישראל ובעידוד אביו האמריקאי בילה את שנות נעוריו בליגת הבייסבול המקומית. אחרי שרכש תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי הרצליה ו-MBA באוניברסיטת תל אביב הצטרף כאנליסט לגוף ההשקעות סוויטווד קפיטל (Sweetwood Capital). לאחר מספר חודשים עזב לטובת מחלקת ההייטק של פירמת עוה"ד עמית, פולק מטלון, שם הכיר מקרוב את הצדדים הפחות זוהרים של ההייטק הישראלי. בסוף 2016 חזר קורץ לסוויטווד, הפעם כדי להקים עבורה Fund of Funds, אם כי כיום שני הגופים פועלים בנפרד זה מזה.

בשנים המעטות מאז הקמת סוויטווד ונצ'רס (Sweetwood Ventures) ב-2017 נראה שהפכה ל-FoF שמשקיעה הכי הרבה הון בקרנות ישראליות. סוויטווד מתמקדת בקרנות ארלי סטייג', שמקבלות ממנה צ'קים של 10-16 מיליון דולר כל אחת. ב-2022 גייסה סוויטווד 140 מיליון דולר לצד סכום נוסף של 20 מיליון דולר, שמיועד להשקעה בקרנות נאנו: קרנות זעירות שמצטרפות לסבבי גיוס מוקדמים לפוש אחרון.

ההייטק הישראלי אינו משופע ב-FoF, והמוכרת שבהן היא עדיין וינטאג' הוותיקה של אלן פלד. הצלחתה של סוויטווד ונצ'רס מעידה על כך שקם כאן אקוסיסטם שלם ומסועף הכולל לא רק חברות, אנג'לים וקרנות הון סיכון אלא גם גופים תומכים ממעגלים שני ושלישי.

לקרן צעירה עם מנהלים צעירים כמו סוויטווד וקורץ יש יתרון נוסף, והוא הרצון והנכונות להתנסות באפיקים חדשים, כמו ההשקעה בקרנות נאנו והתוכנית בת שלושה חודשים שיזמה הקרן להכשרת הדור הבא של משקיעי ההון סיכון. לאלה מצטרף רצון אמיתי ללמוד, והשילוב יכול רק לתרום להייטק הישראלי.

 

<< חזרה ל-techlist המלא    |    למשפיעים הנוספים בתחום >>