תפקיד: שותף מנהל בקרן NFX
תפקידים קודמים: מהמשקיעים הראשונים בפלייטיקה ומנכ"ל חברת ההימורים המקוונים 888
שנת לידה: 1971

קרן NFX של גיגי לוי-וייס היא אחת מקרנות הסיד הגדולות בעולם כיום, ובאקלים ההשקעות הנוכחי כנראה גם אחת הפעילות שבהן. עכשיו, כשהשקעות הלייט סטייג' כמעט נעלמו מהנוף, הפכו משקיעי הסיד והפרה-סיד לעסוקים מאוד וב-NFX עסוקים במיוחד.

לוי-וייס היה בכיר באמדוקס, מהמשקיעים הראשונים בפלייטיקה ויזם של עוד כמה חברות בטרם שימש כמנכ"ל חברת ההימורים המקוונים 888, אותה עזב ב-2011. לאחר העזיבה הפך לוי-וייס למשקיע אנג׳ל על סטרואידים. הרזומה העשיר שלו הפך אותו לציר המרכזי של תעשיית הגיימינג הצעירה בישראל, ומעטים היזמים בתחום בשנים האחרונות שלוי-וייס לא השקיע בהם או ייעץ להם.

ב-2015 הקים לוי-וייס את קרן ההון סיכון NFX יחד עם שותפים מעמק הסיליקון. באוקטובר 2021 הקרן גייסה קרן שלישית בגובה 450 מיליון דולר המיועדת להשקעות סיד. בתפקידו הנוכחי ב-NFX לוי-וייס כבר לא מזוהה ישירות עם תחום הגיימינג והקרן משקיעה בשלל תחומים, מפרופטק (טכנולוגיות נדל"ן) דרך קריפטו ועד ביוטק ואקלים.

גם כיום לוי-וייס לא נח לרגע: הוא ידוע כמי שמשתדל לענות ולייעץ ליזמים בתחילת דרכם, גם אם רובם בסוף לא יזכה לקבל ממנו השקעה. בנוסף, הוא פעיל ביוזמות חברתיות שונות ולאחרונה היה גם קול משמעותי במחאת ההייטק נגד ההפיכה המשפטית.

"יש היום תקופה מדהימה להשקעות וכולם עוצרים, אחרי ששנה שעברה (2021) הם השקיעו בחוסר אחריות", אמר לוי-וייס בשלהי 2022. "כולם מושכים קרנות וזו טעות, כי מי שמשקיע עכשיו יקבל החזרים טובים. למה אתם מחכים? שהשוווים יעלו חזרה?".

 

<< חזרה ל-techlist המלא    |    למשפיעים הנוספים בתחום >>