תפקיד: שותף מייסד בקרן Hanaco Ventures
תפקידים קודמים: Managing Director בבלאמברג קפיטל, סקאוטר עבור BT
שנת לידה: 1975

קרן הנאקו (Hanaco Ventures) של אלון ליפשיץ הוקמה רק ב-2017 אך הפכה תוך זמן קצר לכוכבת עולה בשמי ההון סיכון בישראל. ליפשיץ ושותפיו לקרן מנהלים כבר כ-2 מיליארד דולר ואוחזים בפורטפוליו לא טיפוסי של חברות, שנעות בין קריפטו ועד לחקלאות ורטיקלית.

ליפשיץ, יליד 1975, הוא בעל תואר ראשון במנהל עסקים מהמרכז הבינתחומי הרצליה. הוא עבד כסקאוטר טכנולוגיות עבור ענקית הטלקום הבריטית BT ולאחר מכן שימש Managing Director בקרן האמריקאית בלאמברג קפיטל. ב-2017 הקים את הנאקו יחד עם פשה רומנובסקי וליאור פרושאור.

מאז הקמתה גייסה הנאקו ארבע קרנות והיא אוחזת בהשקעות ב-40 חברות שפרושות בצורה די מגוונת - מחברה שמזהה סרטן באמצעות כלבים, דרך חקלאות ורטיקלית ועד חברות להדפסת חלבון אלטרנטיבי, לצד חברות מסורתיות יותר.

"אנחנו משקיעים גם בחברות בשלבים המוקדמים וגם במאוחרים ובמגוון ורטיקלים, וכמעט אך ורק ביזמים ישראלים", הסביר בעבר ליפשיץ בראיון ל-tech12, "אנחנו באמת ורסטיליים, וגם הולכים לתחומים קצת יוצאי דופן. אנחנו פחות מאמינים בקרן שמתמחה בנושא אחד או שניים".

ליפשיץ עצמו הוא דמות צבעונית, פעיל בטוויטר ומרבה להביע שם את דעותיו הפוליטיות. לאחרונה הוא מרבה להתבטא סביב מורת רוחו מהמהפכה שמובילה הממשלה במערכת המשפט.

 

<< חזרה ל-techlist המלא    |    למשפיעים הנוספים בתחום >>