תפקיד: Managing Director Insight Partners
תפקידים קודמים: מייסד ומנכ"ל Dynamic Yield ו-Onigma
שנת לידה: 1976

ליעד אגמון סיפר בעבר ששיחת הטלפון שקיבל ממייסד קרן אינסייט, ג'ף הורינג, הפתיעה אפילו אותו. הוא לא היה היחיד, גם בהייטק הישראלי הופתעו מהמינוי של אגמון לנציג המקומי של קרן הענק הזרה. שנה וחצי אחרי, יכול להיות שאגמון הוא בדיוק מה שאינסייט היתה צריכה.

ליעד אגמון מחזיק בתואר ראשון בקולנוע ובמדעי המחשב מאוניברסיטת תל-אביב, ואת הקריירה שלו אכן התחיל בתחום הקולנוע. בגיל 27 היה ממקימי מפתחת פתרון מניעת דליפות המידע בארגונים אוניגמה, שנמכרה שנתיים לאחר מכן למפתחת האנטי וירוס מקאפי (McAfee) ב-20 מיליון דולר. גם החברה הבאה של אגמון נמכרה די מהר, אבל את האקזיט הגדול שלו עשה עם דינאמיק יילד (Dynamic Yield), שנמכרה ב-2019 למקדולנס ב-300 מיליון דולר ואז שוב ב-2021 למאסטרקארד. אגמון היה צפוי להתמנות למשרה בכירה בענקית כרטיסי האשראי, אך השיחה מממייסד קרן אינסייט וההצעה לשמש כנציג שלה בישראל שינתה לו את התוכניות.

אגמון התמנה לתפקיד באינסייט (Insight Partners) כשהגאות בהייטק המקומי היתה בשיאה והכסף - בעיקר זה של אינסייט - זרם כמו מים. ב-2021 היה נדמה שבאינסייט לא פגשו חברה שלא ראויה להשקעה וסיימו את השנה עם 51 השקעות בישראל בלבד. ב-2022 המספר הזה צנח לאחר שהקרן, כמו מרבית הקרנות בעולם, צמצמה הן את מספר ההשקעות שביצעה והן את הסכומים שלהן, וסיימה את השנה כולה עם 146 השקעות גלובליות.

הררי מילים כבר נכתבו וכנראה עוד יכתבו על ההשפעה של אינסייט על ההייטק הישראלי. לחיוב ניתן לזקוף את הסיוע להפיכת האקוסיסטם המקומי לזירת משחק גלובלית ולמיצוב חברות כמו מאנדיי לשם דבר בתחומן. לשלילה ניתן לציין את תרומתה של אינסייט להזנקת השוויים של הסטארט אפים המקומיים ואת דחיקתן החוצה של קרנות הצמיחה הישראליות - וייתכן שגם את הגברת התחרות, שהפנתה השקעות לחברות שבתנאים רגילים אולי לא היו זוכות לגייס הון.

ייתכן שזו שנת 2022 המאתגרת או סיבות אחרות, אבל שמו של אגמון לא התנוסס מעל ההשקעות האחרונות שביצעה אינסייט בישראל. למרות זאת הוא מספק לקרן הזרה יתרון משמעותי לא פחות: הוא מעורב, מתבטא, מוכר ולרוב גם אהוד באקוסיסטם החדשנות המקומי. בתקופה שבה קרנות ההשקעה מורידות הילוך, הנוכחות של אגמון משאירה את אינסייט רלוונטית בישראל.

 

<< חזרה ל-techlist המלא    |    למשפיעים הנוספים בתחום >>