תפקיד: שותפה מייסדת בקרן TLV Partners
תפקידים קודמים: שותפה בפיטנגו
שנת לידה: 1969

רונה שגב גל נחשבת כיום למשקיעה הבכירה ביותר בסצינת הדיפ טק הישראלית, והיא בכלל בוגרת לימודי פסיכולוגיה ופילוסופיה - לתשומת ליבם של כל אנשי ההון סיכון שמתרצים את מיעוט המשקיעות בהיעדר תואר STEM. בחודשים האחרונים שגב גל הפכה לאחד השמות הבולטים ביותר מעולם ההון סיכון שהתייצבו בגאון נגד המהפכה המשטרית: היא לא מהססת להתבטא בגלוי נגד המהלך ואפשר למצוא אותה כמעט בכל אירועי המחאה.

לעולם ההייטק שגב גל בכלל הגיעה בגלל הפרעת קשב. כשהיתה סטודנטית לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית היא הקימה חברת גיימינג "בשביל להתפרנס", ואחרי שמכרה אותה בגיל 27 הבינה שכנראה יהיה לה קל יותר למצוא את עצמה דווקא בעולם העסקים. את המסלול בתחום ההשקעות החלה ב-BRM של ניר ברקת, ממנה עברה לאוורגרין. הסכסוך בין השותפים גרם לה לעזוב לפיטנגו, שם בילתה כעשור. ב-2015 שגב גל עזבה את פיטנגו יחד עם איתן בק כדי להקים קרן שמתנהלת קצת אחרת. התוצאה היא TLV Partners, שגייסה עד כה 6 קרנות בהיקף מצטבר של כמעט מיליארד דולר, השקיעה בעשרות חברות ורשמה כ-10 אקזיטים.

שגב גל התמחתה בהשקעות בתחומי האנטרפרייז והאבטחה, לדבריה רק כי איש מהשותפים הבכירים יותר באוורגרין לא רצה לקחת פיקוד על התחום ב-2001. את הידע שלה רכשה תוך כדי תנועה ובעזרת הרבה שאלות ולמידה עצמית. כיום נחשבת קרן TLV שלה ושל בק לאחת משלוש או ארבע קרנות הארלי סטייג' המובילות בישראל, ובעיקר לכזו שיזמים אוהבים לחזור אליה.

אף שהשותפים ב-TLV נמנעים לרוב מאור הזרקורים, לאחרונה הם חרגו ממנהגם כשנקטו עמדה פומבית נגד ההפיכה המשטרית, והוציאו מכתב לציבור בנושא: "הצעדים הנוכחיים שנועדו לשתק את מערכת המשפט ולהפר באופן בוטה את האיזון בין הרשויות, פוגעים בדמוקרטיה פגיעה אנושה", כתבו. "אם הדמוקרטיה תיפגע, תעשיית ההייטק הישראלית תדעך או תברח לחו"ל".

 

<< חזרה ל-techlist המלא    |    למשפיעים הנוספים בתחום >>