תפקיד: שותף מייסד בקרן Entrée Capital
תפקידים קודמים: מייסד Insight Technologies Group ויזם סדרתי
שנת לידה: 1970

אבי אייל הוא אחד המשקיעים העסוקים בישראל וגם אחד המצליחים בה. קרן אנטרי קפיטל (Entrée Capital) שהקים ב-2010 מחזיקה בפורטפוליו של יותר מ-100 חברות, בהן מאנדיי וריסקיפייד הישראליות, אבל גם שחקניות זרות משמעותיות כחברת המשלוחים Deliveroo וענקית האיקומרס הקוריאנית Coupang.

אייל נולד בישראל אבל גדל בדרום אפריקה, שם גם הקים את החברה הראשונה שלו, אינסייט גרופ, כשעוד היה סטודנט להנדסת אלקטרוניקה ומחשבים. אחרי שמכר את אינסייט הספיק להקים עוד כ-10 חברות נוספות בדרום אפריקה, ארה"ב ובריטניה, שבע מהן נמכרו בהצלחה. ההון שצבר שימש את אייל כדי להקים ב-2010 עם חברו, מרטין מושל, את קרן ההון סיכון אנטרי קפיטל, שמתמחה בחברות בשלבים המוקדמים. אייל היה אחראי להשקעה בחברות בישראל בעוד מושל, שכיום כבר אינו פעיל בקרן, התמקד בחברות זרות.

הקרן הראשונה של אנטרי רשמה הצלחה מסחררת עם השקעות במאנדיי, ריסקיפייד ופאנדבוקס. מאז גוייסו שלוש קרנות המשך וב-2022 גייסה אנטרי 300 מיליון דולר לעוד שתי קרנות, מה שהביא את סך ההון המנוהל שלה לכמיליארד דולר.

אייל רואה עצמו כמשקיע אקטיבי, כזה שמבלה את רוב זמנו עם היזמים. בעבר אמר ל-tech12 כי "השקעות בשלבים מוקדמים זה עדיין עסק ארטיזנלי ויצירתי, ובלייט סטייג' עסק פיננסי מאוד. אנחנו צריכים לבלות את הזמן שלנו כדי לבשל את החברות ולעזור להן. אנחנו מייסדי הקרן יזמים בעצמנו וזה מה שאנחנו יודעים לעשות". ב-2022 נכלל אייל ברשימת מידאס המהוללת של פורבס, שממפה את המשקיעים המוצלחים בעולם.

אייל לא מככב הרבה בתקשורת, אך לאורך השנים ביסס מוניטין של משקיע שלא מהסס לומר את דעתו גם אם היא בניגוד לדעת הרוב. כבר באמצע 2021 הזהיר שההייטק בבועה והטיף לצניעות והתמקדות בהכנסות במקום בהטבות. בשנים האחרונות אייל מקדיש משאבים לבניית דור המשך באנטרי קפיטל ומשקיע בגיוס והכשרת שותפים צעירים לקרן.

 

<< חזרה ל-techlist המלא    |    למשפיעים הנוספים בתחום >>