תפקיד: שותף בקרן ההון סיכון Bessemer
תפקידים קודמים: מתמחה ב-JVP
שנת לידה: 1976

כשמונים את אנשי ההון סיכון הטובים בישראל אדם פישר תמיד יופיע בחמישיה הפותחת, והוא לא מתכוון לצאת משם. במילים אלו פתחנו את הטקסט על פישר ברשימת המשפיעים ל-2021, וצדקנו - הוא אכן לא יצא ממנה. למעשה, נראה שהשפעתו על האקוסיסטם הישראלי רק העמיקה.

פישר נולד בדרום אפריקה אך גדל בארה"ב ועלה לישראל מטעמי ציונות בגיל 22. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת ג'ורג'טאון (את שנת לימודיו השלישית כבר עשה באוניברסיטה העברית). במקביל לסיום לימודיו מצא פישר עבודה כמתמחה בקרן הון הסיכון הירושלמית JVP. ב-2007 הפך פישר לשותף בקרן בסמר (Bessemer Venture Partners) האמריקאית.

את ההשקעה הראשונה שלו בבסמר עשה פישר ב-Wix של אבישי אברהמי עוד לפני שהיה לחברה מוצר. מאז הוא חתום על שורה ארוכה של אקזיטים ויוניקורנים, בהם פייבר הציבורית, הבאנה שנרכשה בידי אינטל וכן Melio ו-DriveNets.

ב-2022, על רקע התרסקות שווי חברות הטק הציבוריות והירידה בגיוסי הון סיכון, פישר לקח חלק ביוזמה גלובלית של בסמר, שביקשה להעביר את הדגש משווי הסטארט אפים על הנייר - לביצועים שלהם. בסמר החליטה למפות חברות בתחום ה-SaaS שההכנסות השנתיות הצפויות שלהן (ARR) עברו את רף 100 מיליון הדולר. חברות אלו זכו לכינוי קנטאור, בניגוד למיתוג היוניקורן הוותיק שהוענק לסטארט אפים בשווי של מיליארד דולר ומעלה.

לכל אלה התווספה בחודשים האחרונים העשייה של פישר במסגרת מחאת ההייטק כנגד תוכנית הממשלה לשינוי מערכת המשפט. כמי שנחשב לאחד המשקיעים המוערכים בישראל, שמייצג כאן כבר שנים רבות קרן בינלאומית נחשבת, פישר הוא קול חשוב ומרכזי הן בתוך האקוסיסטם והן מחוצה לו. כיום הוא תורם מזמנו ומכספו למחאה ואף היה מהראשונים להתראיין בנושא בניסיון להסביר לציבור הרחב מה משמעות הוצאת כספים מישראל ורישום חברות בחו"ל.

 

<< חזרה ל-techlist המלא    |    למשפיעים הנוספים בתחום >>