תפקיד: מנכ"לית ארגון צופן
שנת לידה: 1972
תפקידים קודמים: יו"רית משותפת של עמותת סיכוי-אופוק, מנהלת תחום מנהיגות בעמותת יוזמות אברהם

שילוב אזרחי ישראל הערבים בתעשיית ההייטק הוא אתגר מורכב ורצוף חסמים. עם אלו אפשר למנות שפה, מרחק גיאוגרפי מלב העשייה, היעדר ניסיון שנצבר בשירות צבאי, רשת קשרים דלה ומחסור במודלים לחיקוי. כל זה הופך את המשימה שנטלה על עצמה מייסם ג'לג'ולי לקשה במיוחד.

מייסם ג'לג'ולי נולדה ב-1972 והיא בעלת תואר ראשון בקרימינולוגיה וסוציולוגיה ותואר שני בניהול חינוך, שניהם מאוניברסיטת בר-אילן. היא פעילה חברתית ותיקה בתחומי זכויות עובדים, זכויות נשים ושוויון חברתי בין החברה הערבית והיהודית בישראל. בין היתר היא נמנית עם מקימות פורום אמהות למען החיים המאגד אמהות שכולות מהחברה הערבית הפועלות למיגור האלימות. בעבר שימשה כיו"ר נעמ"ת במשולש, חברת הנהלה במועצת הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, חברת בית נבחרי ההסתדרות ויו"ר ועד העובדים בעיריית טירה. עד ינואר 2023 שימשה ג'לג'ולי כיו"ר משותפת בארגון סיכוי-אופוק לשוויון ושותפות. כיום היא משמשת כחברת הנהלה בעמותת "איתך מעכי - משפטניות למען צדק חברתי" ומאז ספטמבר 2022 גם כמנכ"לית ארגון צופן, הפועל לשילוב ערבים בתעשיית ההייטק הישראלית. 

לפי נתוני רשות החדשות ערבים מהווים כ-3% מהעובדים בהייטק הישראלי אך ששיעורם בקרב האוכלוסיה הכללית עומד על 20%. הפער הזה ממחיש עד כמה מורכב האתגר של ג'לג'ולי.

כדי להשיג את מטרותיו פועל ארגון צופן באופן אקטיבי להשמת בוגרי אוניברסיטאות ערבים בענף ההייטק. צופן זוקף לזכותו אחריות ל-3,000 השמות מתוך כ-10 אלף העובדים הערבים בתעשייה. במקביל פועל הארגון להגדלת מספר בוגרי המקצועות המדעיים הרלוונטים להייטק, שעומד כיום על כ-6,000 סטודנטים – הכפלה בחמש השנים האחרונות. כעת מכוון הארגון להגיע ל-20,000 מהנדסים מוכשרים.

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>