תפקיד: מנכ"ל FakeReporter
תפקידים קודמים: יועץ אסטרטגי, מנהל תקשורת ודובר ארגון שוברים שתיקה
שנת לידה: 1985

הפייק ניוז הפך בשנים האחרונות לאחד האיומים הגדולים על החברה המודרנית, בעיקר בצורתו המאורגנת כקמפיינים שמופצים ברשתות החברתיות. אחיה שץ הציב לעצמו למטרה להילחם בנגע הזה.

שץ, יליד 1985, גדל בבית דתי ושירת בצה"ל כלוחם ביחידת המסתערבים דובדבן. לאחר שחרורו הצטרף לארגון שוברים שתיקה, התמנה לדובר הארגון ושימש גם כמנהל התקשורת של עמותת מידברן. בהשכלתו שץ מחזיק בתואר ראשון בפוליטיקה וממשל ובסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת בן-גוריון. כיום מכהן שץ כמנכ"ל פייק ריפורטר (FakeReporter) שהוקם ב-2020 ומופעל בידי עמותת המרכז האזרחי להגנה דיגיטלית.

"ברחבי הרשת מתחולל קרב ענקים על התודעה שלנו. חשבונות מזויפים, בריוני מקלדת, בוטים ורשתות השפעה מנסים לפגוע בנו, להנדס לנו את התודעה ולהחליש את הדמוקרטיה בישראל", מזהירים באתר פייק ריפורטר. הארגון עומל על זיהוי קמפייני כזב ותודעה, מציף את קיומם בקדמת הבמה ואף פועל מול מפעילות הרשתות החברתיות לצורך הסרת פרופילים מזוייפים. לטענת שץ וצוות פייק ריפורטר, הם הצליחו לנטרל "מערכי השפעה זדוניים, פוליטיים ומסחריים, שניסו לעצב את תודעת אזרחי ישראל". בפייק ריפורטר אומרים כי הובילו להסרה מהרשת של של אלפי חשבונות מזויפים ואלימים.

בקיץ האחרון העבודה של שץ ועמיתיו התרחבה עם הקמת מיזם בדיקת העובדות "בודקים", שמבקש לזהות אי דיוקים ושקרים של עיתונאים ופוליטיקאים. לדברי שץ, "המיזם נועד לקדם שיח תקשורתי ופוליטי מבוסס עובדות והפך תוך חודשים ספורים לגוף מוביל ומשפיע על השיח בישראל".

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>