תפקיד: סגנית נשיא בכירה באינטל ומנהלת משותפת של ארגון ההנדסה
תפקידים קודמים: סגנית נשיא בכירה ב-Nvidia, סגנית נשיא בכירה במלאנוקס
שנת לידה: 1962

שלומית וייס ממוקמת בדרגה שרק ישראלי אחד, דדי פרלמוטר, היה בה לפניה, אחראית לאחד התחומים המרכזיים ביותר של אינטל העולמית ומדווחת ישירות למנכ"ל פט גלסינגר. מהתפקיד הזה אפשר להתקדם לתפקיד אחד בלבד באינטל.

שלומית וייס נולדה ברומניה ב-1962 ועלתה לישראל עם משפחתה בגיל שבע. היא גדלה בחולון, היתה קצינה בצה"ל ולאחר השחרור השלימה ב-1987 תואר ראשון במדעי המחשב בטכניון והמשיכה שם לתואר שני בהנדסת חשמל. ב-1989 הצטרפה לאינטל ושימשה בתפקידי פיתוח וניהול צוותי פיתוח של דגמי שבבים שונים, והתקדמה עד לתפקיד סגנית נשיא ומנהלת קבוצות פיתוח בינלאומיות באינטל.

ב-2017, אחרי 28 שנים באינטל, וייס פרשה מהחברה והצטרפה למלאנוקס הישראלית, והמשיכה איתה לאנבידיה לאחר שזו רכשה את החברה המקומית. ב-2021 נענתה וייס לחיזורי אינטל וחזרה לזרועותיה בתפקיד סגנית מנהל ארגון ההנדסה העולמי (Design Engineering Group). אינטל אפילו הסכימה לדרישתה של וייס לבצע את התפקיד מישראל.

בספטמבר 2022 התמנתה וייס למנהלת משותפת (לצידו של נאביד שהריארי) של ארגון ההנדסה בדרגת סגנית נשיא בכירה. בתפקיד זה מדווחת ישירות למנכ”ל אינטל גלסינגר ומשתתפת בישיבות ההנהלה הבכירה של אינטל העולמית.

וייס נכנסה לתפקיד בתקופה קשה לאינטל, מה שמטיל על כתפיה אחריות רבה. היא מביעה הערכה גבוהה לגלסינגר ולמסעו להחזרת אינטל למסלול רווחיות והובלת שוק. נראה שההערכה הדדית, וגלסינגר כינה את וייס "מנהיגה עם ידע טכני עמוק ותשוקה למצוינות בהנדסה". יש לה תכונה נוספת שהיא מכנה "מנהיגות עם נשמה": קשר בינאישי עם כל הכפופים לה וקבלת החלטות מתוך אכפתיות.

ארגון ההנדסה אחראי לביצוע כל הפרויקטים של אינטל. הטלת האחריות לניהול פעילות כה מרכזית לעסקיה של אינטל ממקמת את וייס גבוה מאוד בהיררכיה האינטלית, מקום טוב שממנו אפשר יהיה יום אחד להתקדם רק עוד צעד אחד קטן – לתפקיד מנכ"לית אינטל העולמית.

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>