תפקיד נוכחי: סגן נשיא בכיר באפל לתחום החומרה
תפקידים קודמים: מפתח ומנהל באינטל ו-IBM
שנת לידה: 1964

ג'וני סרוג'י הוא אחד המנהלים הבכירים ביותר באפל, מה שהופך אותו באופן אוטומטי לאחד המנהלים הבכירים ביותר בעולם הטכנולוגיה כולו. בשנים האחרונות סרוג'י מוביל את אחת המהפכות הגדולות ביותר בתולדות אפל: פיתוח אין-האוס של שבבים למכשירי החברה, החל ממחשבים ניידים ועד לאייפון עצמו.

ג'וני סרוג'י, יליד 1964, נולד בחיפה למשפחה ערבית נוצרית ורכש תארים ראשון ושני מהטכניון במדעי המחשב. הוא החל את דרכו המקצועית ב-1990 במעבדות IBM חיפה, תחילה כמהנדס ואחר כך בעיצוב ופיתוח של שבבים. ב-1993 עבר לאינטל ואחרי שש שנים עבר מטעם החברה לארבע שנים בטקסס. ב-2005 חזר ל-IBM וב-2008 עבר לשורות אפל, שם התקדם עד לתפקיד הנוכחי שלו כסגן נשיא בכיר בחברה לתחום החומרה וכמי שאחראי על אחד השינויים הגדולים שידעה החברה.

תחילה עזר סרוג׳י לפתח את השבבים למכשירים הניידים של אפל, כגון האייפון והאייפד. בהמשך הפך סרוג׳י לאחראי על פיתוח ה-A4, השבבים הראשונים שפותחו לחלוטין באפל. משם עבר לנהל פרויקט גדול ומורכב גם הוא: המעבר מהסתמכות על שבבי אינטל לפיתוח השבבים המיוחדים של אפל, שהקפיצו את הביצועים של מחשבי החברה. 

כיום סרוג׳י נחשב לאחד הבכירים באפל ולחלק מהכוורת המצומצמת של מקבלי ההחלטות בחברת הענק. הוא גם מרבה להופיע בהכרזות הגדולות על המוצרים של אפל, לדבר על הפיתוחים האחרונים של החברה בתחום השבבים.

בזווית הישראלית סרוג'י נחשב למי שדחף את החברה לפתוח מרכז פיתוח בהרצליה, ובהמשך גם לפתוח משרדים בעיר הולדתו חיפה.

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>