תפקיד: VP ומנהלת תחום העיצוב בוואטסאפ
תפקידים קודמים: מעצבת UI/UX ב-Onavo, דירקטורית עיצוב מוצר בפייסבוק
שנת לידה: 1984

וואטסאפ הוא אחד השירותים הכי פופולרים בישראל. בשנים האחרונות העיצוב באפליקציית המסרים הפופולרית בעולם שבבעלות מטא מנוהל בידי הישראלית עידית יניב. התפקיד הזה מקנה ליניב השפעה גדולה על האינטרקציות שמבצעים כ-2 מיליארד משתמשים מדי חודש.

עידית יניב, ילידת 1984, היא בעלת תואר ראשון בעיצוב תקשורת חזותית מבצלאל. היא עבדה כמעצבת UI במספר חברות קטנות וכפרילאנס עד שב-2013 החלה לעבוד המעצבת UX/UI באונאבו (Onavo) של גיא רוזן. פחות משנה לאחר שהצטרפה לחברה, זו נרכשה בידי פייסבוק והפכה לבסיס למרכז הפיתוח של הענקית בישראל. יניב נשארה בפייסבוק בתפקיד מעצבת מוצר והיתה לאחר המעצבות הראשונות בחברה של מארק צוקרברג מחוץ לארה"ב. היא שימשה כדירקטור לעיצוב מוצר בפייסבוק כ-6 וחצי שנים, עד שבאפריל 2020 מונתה לדירקטורית ואחראית על תחום העיצוב בוואטסאפ, ובעקבות המינוי עברה עם משפחתה לסן פרנסיסקו. באוגוסט 2022 קודמה לדרגת VP.

כמעצבת בפייסבוק היתה יניב אחראית לעיצוב של אפליקציית פייסובוק לייט (Facebook Lite), הגרסה הרזה והמהירה יותר של הרשת החברתית למכשירים ניידים. בנוסף היא היתה אחראית לעיצוב מיזם פייסבוק קונקטיביטי (Connectivity), שנועד לסייע לתושבי מדינות מתפתחות להתחבר לאינטרנט. כמו כן עסקה בעיצוב אינסטגרם לייט ותכונת Safety Check. יניב אף הובילה את תחום הגיוון בפייסבוק והעסקת עובדים מאוכלוסיות שנמצאות בתת-ייצוג בתעשיית ההייטק.

כמנהלת העיצוב של וואטסאפ היתה יניב אחראית בין היתר על האסטרטגיה של המוצרים והפיצ'רים החדשים באפליקציה. עם אלו נמנים מוצר הקהילות החדש שמאפשר לאגד קהילות עם קבוצות משנה, כלי תקשורת לעסקים ואף הוספת Reactions - אותם אימוג'יס המהווים תגובה ישירה להודעות.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>