תפקיד: מנהל הטכנולוגיות הראשי ב-Nvidia
תפקידים קודמים: מוביל פרוייקטים באינטל, מדען ראשי במלאנוקס
שנת לידה: 1957

מיכאל כגן הוא אחד הישראלים הבכירים בעולם הטכנולוגיה, ובתפקידו כ-CTO של ענקית השבבים והבינה המלאכותית Nvidia הוא נמצא בעמדת השפעה על התפתחות הטכנולוגיות המרכזיות של ימינו וגם על תעסוקת מהנדסים בישראל.

כגן נולד בסנט פטרסבורג ברוסיה, ובשנת 1975, בגיל 18, נמלט לישראל מחשש לגיוס בכפייה לצבא האדום. הוא למד הנדסת חשמל בטכניון, התפרנס מניקוי חדרי מדרגות והתגייס לצה"ל כעתודאי לחיל החימוש. עם שחרורו ב-1983 החל לעבוד באינטל ועבד שם 16 שנים כמוביל הפיתוח של כמה מהשבבים הבולטים שלה. ב-1999 הצטרף לאייל ולדמן כשותף להקמת מלאנוקס ושימש בה כסמנכ"ל ארכיטקטורה ומדען ראשי. עם מכירת מלאנוקס לאנבידיה ב-2020 החל לעבוד בחברה הרוכשת, השתלב גבוה בצמרת הניהולית שלה וכיום משמש כמנהל הטכנולוגיות הראשי של ענקית השבבים האמריקאית.

מביתו בזיכרון יעקב כגן מנהל את צוותי הפיתוח של אנבידיה מסביב לעולם, אבל הדגש המרכזי של עבודתו הוא באחריות לפיתוח שניים מהשבבים המשמעותיים לעתיד מחשוב הענן העולמי ומחשבי העל: שבב התקשורת DPU שהוא הטכנולוגיה העיקרית שפותחה במלאנוקס, ושבב העיבוד המרכזי CPU שמתחרה ישירות באינטל ומפותח בישראל.

תחת הובלתו, לא מן הנמנע שגם השבב השלישי של אנבידיה, שבב העיבוד הגרפי והבינה המלאכותית GPU, יעבור לפיתוח בישראל. להחלטות של כגן יש השפעה מרחיקת לכת על הכיוונים שתתפוס הטכנולוגיה, התחרות מול ענקיות טכנולוגיה אחרות ועל הרחבת הפעילות בישראל והמשך גיוס המהנדסים הישראלים.

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>