תפקיד: שותף מנהל בקרן ההון סיכון Grove Ventures
תפקידים קודמים: מייסד ומנכ"ל M-Systems, מייסד ומנכ"ל מודו, יו"ר טאואר
שנת לידה: 1955

דב מורן מוכר כאבא של אחת ההמצאות הכי מזוהות של ההייטק הישראלי – הדיסק און קי – אך תרומתו לאקוסיסטם המקומי גדולה הרבה יותר. מורן אחראי, כמשקיע וכמנטור, לכך ששורה ארוכה של סטארט אפים שמפתחים טכנולוגיות דיפ-טק משמעותיות מקבלים גם בתקופה הקשה הנוכחית תמיכה והכוונה מקרן ההון סיכון שלו גרוב (Grove). בחודשים האחרונים הוא אף הסתמן כאחד הקולות הבולטים במחאת ההייטק והמאבק במהפכה המשטרית.

מורן, יליד 1955, גדל ברמת גן ושירת בצה"ל בשורת תפקידים טכנולוגיים בחיל הים, בין השאר כמפקד מדור המיקרו-מעבדים. לאחר השחרור ב-1974 פנה ללימודי תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בטכניון. את תהילת העולם קיבל על המצאת הדיסק-און-קי, אך למעשה הגיש 40 פטנטים בתחומים שונים. ב-1989 הקים את חברת שבבי הזיכרון M-Systems ועמד בראשה עד למכירתה ב-2006 ל-SanDisk ב-1.6 מיליארד דולר. ב-2007 הקים את יצרנית הטלפונים הסלולריים הזעירים מודו, שלא צלחה. במקביל שימש כשלוש שנים כיו"ר חברת השבבים TowerJazz. ב-2012 הקים את חברת GlucoMe וב-2015 הקים עם לוטן לבקוביץ׳ את קרן Grove Ventures.

"בלב אסטרטגיית ההשקעה שלנו - המיקוד בחברות שמפתחות מוצרים וטכנולוגיות שמעצבות את העתיד העמוק", אמר מורן, כהסבר להחלטה להשקיע בחברות עם זמן פיתוח ארוך יותר וסיכוני השקעה גבוהים יותר. גרוב מנהלת למעלה מחצי מיליארד דולר והשקיעה בעשרות חברות בהן ראפיד, Wiliot ,ActiveFence, Nucleai ,Luminescent ,Navina ורמון ספייס. בחודש שעבר היתה גרוב הקרן הישראלית היחידה שנכללה בדירוג הגלובלי של קרנות הון סיכון של Founder’s Choice, שמבוסס על בחירת הסטארטאפיסטים.

 

<< חזרה ל-techlist המלא    |    למשפיעים הנוספים בתחום >>