תפקיד: מייסד ושותף מנהל של Team8
תפקידים קודמים: מפקד יחידת 8200
שנת לידה: 1970

בית היוצר לחברות סייבר Team8 שמוביל נדב צפריר היה גם ב-2022 אחד הגורמים המשפיעים ביותר בסצינת הסייבר הישראלית. עד כה הוקמו במסגרת הקבוצה לא פחות מ-28 חברות, שש מהן ב-2021 ועוד שתיים ב-2022. שתיים מהחברות שהקימה הקבוצה מוגדרות כקנטאורים בעלי הכנסות שנתיות צפויות של 100 מיליון דולר. שש מהחברות שלה כבר עשו אקזיט וייצרו דור המשך של יזמים שחוזרים עכשיו ל-Team8 עם חברה חדשה.

צפריר נולד ב-1970 בקיבוץ קריית ענבים וגדל בדרום אמריקה. בגיל 18 חזר לארץ והתגייס כלוחם וכקצין לצנחנים, ולאחר מכן עבר לאמ"ן. ב־2005 מונה לסגן מפקד יחידת 8200 וב-2009 מונה למפקד היחידה. הוא פרש מהשירות ב-2013 ושנה לאחר מכן הקים את Team8. בהמשך לתפקיד זה הוא משמש כיום כיושב ראש דירקטוריון של סולאראדג', סיגניה, קלארוטי, Illusive Networks ו-Curv. 

את Team8 הקים צפריר עם חברים מ-8200 - ישראל גרימברג ולירן גרינברג - ואליהם הצטרף יובל שחר. הרעיון המכונן של הקבוצה הוא להיות "סטארט אפ שמקים סטארט אפים": מגבשים ביחד רעיונות לטכנולוגיה חדשה, מצוותים לה יזמים מתאימים, עושים ולידציה לרעיון בעזרת קהילת Village בה שותפים 350 מנהלי אבטחת סייבר בארגונים שונים, מגייסים שותפי פיתוח - ואז מקימים את החברה ומלווים אותה לכל אורך הדרך. צפריר אומר שבדרך הזו הסיכון מצטמצם מאוד. 

ככל שהמתודולוגיה הוכיחה את עצמה הצטרפו לקבוצה משקיעים נוספים, בהם מיקרוסופט, סופטבנק, סיסקו, קוואלקום, נוקיה, איירבוס, וולמארט ואקסנצ'ר. ב-2020 הוקמה בקבוצה גם קרן ההון סיכון Team8 קפיטל וכן Team8 פינטק. בהמשך מתכננת הקבוצה להיכנס לתחום פעילות נוסף באותה מתודולוגיית הפעלה. כהוכחה להשפעת הקבוצה ניתן להצביע גם הופעת קבוצות חדשנות נוספות שקמו בישראל בשנים האחרונות, ואימצו את דרך העבודה שלה.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>