תפקיד נוכחי: מייסד ומנכ"ל פוינט פייב
תפקידים קודמים: ממייסדי אינטסייטס, ממייסדי סייבר סקול
שנת לידה: 1988

אלון ארבץ הוא יזם סייבר טיפוסי, וקצת יותר. נוסף להקמת שתי חברות סייבר - אחת שנמכרה ואחת שעדיין חצי-סודית - הוא גם משקיע אנג'ל, פעיל בעמותות, ולאחרונה אפילו פרסם ספר על תעשיית הסייבר הישראלית.

ארבץ, יליד 1988, גדל ברעננה וכיום תושב אור עקיבא, למד בישיבה בירוחם והתגייס לסיירת אגוז. בעקבות פציעה עבר ל־8200 ושירת שם כקמ"ן מבצעים. לאחר השחרור עסק בחינוך לסייבר בקרב צעירים במסגרת חברת סייבר סקול שהיה שותף להקמתה, ובעשייה חברתית דרך ייסוד עמותת כנפי כסף שמתמקדת בחינוך פיננסי. ב-2015 הוא נמנה על מייסדי חברת מודיעין האיומים IntSights, שנמכרה ב-2021 ל-Rapid7 תמורת 350 מיליון דולר. האקזיט הפך את ארבץ למשקיע אנג'ל פעיל שאוחז כיום בפורטפוליו אחזקות הכולל שבע חברות ושתי קרנות סייבר. לאחרונה הקים ארבץ חברת סייבר חדשה בשם פוינט פייב שפועלת עדיין בחשאיות אך כבר גייסה כמה מיליוני דולרים.

לאחרונה פרסם ארבץ בהוצאת הספריה העסקית את ספרו "ההגנה הטובה ביותר - עלייתו לגדולה של הסייבר הישראלי". הספר הוא פרי עשרות שיחות שערך עם מובילי התעשייה, בהם גם גיל שויד ושלמה קרמר, ומגיש תיזה על מעמדה של ישראל בעולם הסייבר.

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>