תפקיד: מייסדי ומנהלי חברת Armis
תפקידים קודמים: יזרעאל היה מהנדס בגוגל, דיברוב היה מהעובדים הראשונים באדאלום
שנת לידה: דיברוב - 1988, יזרעאל - 1985

ההייטק הישראלי והסייבר בפרט מרגישים לפעמים כמו ביצה קטנה מאוד. אמנם בשני העשורים האחרונים הוקם כאן אקוסיסטם עצום שמונה אלפי חברות, עשרות קרנות ואפילו כמאה יוניקורנים וכמה עשרות קנטאורים - אבל עדיין אפשר למצוא בתוך המערכת חוטים מקשרים שמסתעפים יותר מאחרים. מייסדי ארמיס נדיר יזרעאל ויבגני דיברוב הם דוגמה מובהקת לכך.

יזרעאל, יליד 1985, רכש תואר ראשון במדעי המחשב מהטכניון, שירת בצה"ל כמפתח תוכנה וכראש צוות, ולאחר השחרור עבד חמש שנים כמהנדס תוכנה בגוגל בחיפה. דיברוב, יליד 1988, עלה מאוקראינה בגיל ארבע. בצבא שירת באותה יחידה עם אסף רפפורט, שאף היה מנהל הצוות שלו. לאחר שירותו הצבאי רכש תואר במדעי המחשב בטכניון והספיק לעבוד שנה במלאנוקס לפני שהיה אחד העובדים הראשונים באדאלום. לאחר מכירת אדאלום למיקרוסופט דיברוב חבר ליזרעאל ולתומר שוורץ והשלושה ייסדו את ארמיס.

ב-2019 ארמיס נרכשה בידי קרן אינסייט. דיברוב ויזרעאל המשיכו לנהל את החברה ורתמו את ההון שעשו במכירה כדי להתחיל להשקיע מכספם בחברות סייבר של חברים, קולגות ומכרים.

דיברוב ויזרעאל לא חיפשו הזדמנות השקעה או אפיק עם תשואות גבוהות במיוחד, ובהתחלה פשוט סיפקו עצות והכוונות ליזמים צעירים יותר. "הרגשנו שיש לנו המון תובנות חשובות שאנחנו יכולים לתת, כמו תורה שבעל פה שלא כתובה בשום מקום", סיפר בעבר דיברוב ל-tech12.

היום הצמד כבר אוחז ברקורד של כמעט 30 השקעות וכן, גם לא מעט כסף הודות לאקזיטים בחברות אקסיס סקיוריטי, Epsagon ו-בTrustdome שבהן השקיעו. בנוסף הפורטפוליו שלהם כולל גם כמה יוניקורנים מרשימים כפיירבלוקס. במקביל הצמד משקיע גם בקרן סייברסטארטס של גילי רענן ולעיתים קרובות מבצע איתה השקעות משותפות.

כל זה הביא לכך שקבלת השקעה מהצמד יזרעאל את דיברוב הפכה לסטמפה של איכות בסייבר המקומי, וזה לכשעצמו מאפשר להם להיכנס לחברות מוצלחות ומבוקשות בתעשייה.

בשנה האחרונה הסביבה המאקרו-כלכלית עברה היפוך של 180 מעלות וחברות רבות מצאו עצמן מהדקות חגורה. כמוהן גם ארמיס פיטרה 25 עובדים בסוף השנה שעברה (פחות מ-4% מכוח האדם). גיוסי ההון בשוק האטו ובתחומים מסוימים עצרו לחלוטין. ההון להשקעה הפך ליקר ונדיר יותר, אך במקביל אבל חברות צעירות ומבטיחות הפכו למצרך מבוקש וקרנות מעדיפות לבצע השקעות קטנות בחברות אג'יליות שלא כבולות לשווי מופרך.

בתקופה כזו, רשת האנג'לים המסועפת של הסייבר הישראלי יכולה לתת לסקטור את הדלק שהוא צריך בשביל לשרוד את המשבר, ויזרעאל ודיברוב צפויים לקחת בתהליך זה חלק משמעותי.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>