תפקיד: מייסד-משותף ומנכ"ל Wiz
תפקידים קודמים: מייסד אדאלום, מנכ"ל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט ישראל
שנת לידה: 1983

אסף רפפורט הוא הפנים של הסייבר הישראלי, והסייבר הוא הפנים של ההייטק הישראלי, מה שהופך את רפפורט לסלב במונחים יחסיים. בשנה החולפת רתם רפפורט את מעמד הסלב שלו ואת הצלחת חברת Wiz שבראשה הוא עומד לקידום מחאת ההייטק נגד המהפכה המשפטית, והפך לאחד הפרצופים הכי מזוהים איתה.

רפפורט, יליד 1983, הוא בעל תואר ראשון במדעי המחשב מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בתחום זה מהטכניון. רפפורט הוא יזם סדרתי שהתפרסם לראשונה הודות לחברת אבטחת הענן אדאלום, אותה הקים ב-2012 עם חבריו בוגרי 8200 עמי לוטבק ורועי רזניק. ב-2015 השלושה מכרו את החברה למיקרוסופט ב-320 מיליון דולר. הפרסום האמיתי של רפפורט הגיע ב-2018 כשמונה מעט במפתיע לתפקיד מנכ"ל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט ישראל. ב-2020 עזב רפפורט את הענקית מרדמונד להקמת סטארט אפ אבטחת הענן Wiz עם שותפיו לשעבר מאדאלום, ומאז החברה לא מפסיקה לגייס הון ולשבור שיאים.

לרפפורט יש רקורד של עשייה חברתית עוד מימיו כמנהל מרכז הפיתוח במיקרוסופט, אז היה הראשון לרתום את החברה לטובת מחאת הפונדקאות ומשך אחריו עוד עשרות חברות טק. בהמשך הוביל גם את שילוב עובדי הקבלן כעובדים מן המניין בחברה. בשבועות האחרונים שמו שוב עלה לכותרות לאחר שהצהיר כי 300 מיליון הדולרים ש-Wiz גייסה עתה לא יגיעו לישראל, שכן המשקיעים חוששים מהשלכות המהפכה המשפטית ומהסיכון הכרוך במעורבות במשק המקומי. בשעה של משבר בגיוסי ההון רפפורט בחר במופגן לשים את הדגש לא על הצלחת Wiz, אלא על האופן שבו המצב הפוליטי מסכן לדעתו את עתיד ההייטק המקומי.

Wiz עצמה מחזיקה בתואר היוניקורן המהיר בישראל והמהיר בעולם בתחום הסייבר. החברה ורפפורט שבראשה מרשימים לא רק בשל הזינוק המהיר אלא בעיקר הודות לכך שהחברה הפכה לבנצ'מרק לסקטור שלם. אך לצד ההצלחה, Wiz משקפת גם את מה שנראה כניתוק בין הערכות השווי לבין פרמטרים אובייקטיביים כמו הכנסות: לפי פרסומים, בתחילת דרכה Wiz גייסה הון לפי מכפיל של כמעט 300 על הכנסותיה ולמרות הגיוס האחרון והצמיחה חסרת התקדים בהכנסות צריך לזכור שמדובר עדיין בחברה צעירה - וככזו חובת ההוכחה עדיין עליה.

 

<< חזרה ל-techlist המלא    |    למשפיעים הנוספים בתחום >>