אחת המגמות הבולטות של השנה בהייטק היא וידויים אנונימיים. העבודה בהייטק יכולה להרגיש לפעמים כאילו כולם מאוד מצוחצחים ונקיים, וגם כשאתה מדבר עם קולגות יש הרגשה שהם בראיון עבודה אינסופי שבו הם מנסים להרשים אותך. מעטים המקרים שבהם נפגשים עם קולגה והוא אומר את הדברים כהווייתם, כפי שהוא רואה אותם באמת.

חשבונות של וידויים אנונימיים הגיעו לפתור בדיוק את זה: לאפשר לעובדי ההייטק לספר מה באמת קורה מאחורי הקלעים, מה הם חושבים על החברה שהם עובדים בה, על הבוס או הבוסית - וכל זה מבלי לחשוש מפני העין הגדולה שכל הזמן בוחנת אותם ובודקת את ההתאמה שלהם לתפקיד הבא.

תחילה היה את פידטק "וידויים אנונימיים בטוויטר", שכמה וידויים בו הצליחו לעורר את התעשיה מהתרדמת שלה, כולל מנכ"לים של חברות שענו לטענות שהופנו כלפי החברות שלהם. אך חלק מהמשתמשים הרגישו שגם הפיד הזה יותר מדי מפוקח וגלוי, וכשהחשבון נסגר קם במקומו חשבון "וידויים אנונימיים ללא צנזורה", שהוא אפילו יותר חופשי.

"היה ברור שיש רצון בקרב רבים בתעשייה לשתף על המתרחש מאחורי הקלעים, כמו גם צורך במקום להתייעצות עם קולגות ללא חסמים", סיפר לנו מפעיל הפרופיל בראיון קצר שנערך ב-DMs בטוויטר. "המטרה שלנו היא לקדם שיח פתוח ונטול צנזורה שיאפשר לעובדי התעשייה להיחשף למגוון התופעות הקיימו בו - הנעימות והנעימות פחות - ולעזור אחד לשני. אנו מקווים ליצור מקום בו ניתן לשתף דעות ולייצר שקיפות לגבי המתרחש בתעשייה, כמו גם לפתוח צוהר לציבור הרחב להתרשם מהמתרחש בה".

אחת הדוגמאות לרעש שהצליח לעשות החשבון הוא הרגע שבו עובדת בוויז סיפרה על הקושי של מי שתומך ברפורמה המשפטית בימים שבהם המנכ"ל משתמש בעמדה שלו להתנגד לה. "בתגובות התברר שרבים שותפים לתחושות והתפתח דיון מרתק בעניין", מספר מפעיל החשבון.

"אף שאנחנו משתדלים לפרסם את רוב הוידויים, אנחנו מפעילים שיקול דעת כשמדובר באנשים פרטיים ובמידע שעשוי לפגוע בחברות. בשל כך לא פרסמנו וידויים רבים שהגיעו אלינו טרם חשיפתם במדיה", הוא אומר תוך התייחסות לסיבוב הגיוס האחרון של וויז והחלטת החברה של אסף רפפורט, וכן החלטה דומה מצד ריסקיפייד, שלא להפקיד כספים בישראל.

מיהו בדיוק מפעיל את הפרופיל האנונימי? שלא במפתיע, הוא אומר שהוא "מעדיף לשמור על אנונימיות. אני מנהל את הערוץ בסיוע של מספר מצומצם של חברים וחברות. עבדתי בתפקידים בכירים בכמה חברות הייטק מובילות בארץ וכיום פעיל בעיקר כיזם ומשקיע הון סיכון".

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>