תפקיד: האיש מאחורי ברקוני
שנת לידה: 1987

אם אתם עובדים בהייטק וסביר להניח שגם אם לא, היה קשה להתחמק בשנה החולפת ממערכוני היוטיוב של ברקוני - החייזר האדום והפרוותי שעובד בהייטק. מאחורי ברקוני עומד רועי מישר.

רועי מישר נולד ב-1987 ובעל תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. יחד עם לירון עטיה הוא הקים סוכנות הפרסום Look & Listen, שרוב השנים עבדה מאחורי הקלעים. הסרטון הראשון של ברקוני הועלה ליוטיוב כבר לפני שש שנים, אבל בשנה האחרונה נראה שהוא ממש התפוצץ. החייזר שמישר המציא "התחיל לעבוד" בסטארט אפ והסרטונים שבהם הוא מתעלל בקולגות שלו חושפים את השדים הכי גדולים של התעשייה. על הדרך הוא גרם ליותר אנשים להכיר את הסטארט אפ Lsports, ששכר את שירותיו של ברקוני. ככה עושים קמפיין.

בואו נודה על האמת: אם יש משהו שהייטקיסטים לא מצטיינים בו זה חוש הומור. ישבתם פעם בכנס חברה וראיתם את הוידאו האחרון של מחלקת וידאו עם בדיחות דלוחות על משה מהפרודקט שבסוף מסתיים בצילום של כל מיני צוותים רוקדים ועושים שיגועים? אז כן, כמו הרבה מקומות בהייטק, חסרות בדיחות ובעיקר חסר הומור עצמי קצת יותר נשכני. בטח כשהייטק מביא איתו תרבות שהולכת ומשתלטת על יותר מקומות עבודה.

ברקוני הוא חד, חצוף, והוא פה כדי לשרוף כל מה שבהייטק מקדשים. מה עושות המחלקות השונות בסטארט אפ, מה אנחנו באמת חושבים על ישיבות דיילי, איך באמת היינו רוצים לנהל Happy Hour? ברקוני פה כדי להגיד הכל במקומנו, בשפה בוטה, ישירה ולרוב גם קורעת מצחוק.

למרות שכבר הושמעה ביקורת על כך שברקוני הוא דמות רעילה שמתעללת בכל מה שנקרה בדרכה, אין עוד מישהו שמצליח לגעת בנקודות הכי רגישות של תרבות ההייטק. זה הופך את מישר ליוצר תוכן משפיע, גם אם זה בא על חשבון אביתר.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>