תפקיד: מגיש הפודקאסט "גיקונומי" ומייסד ו-CTO סטרים אלמנטס
תפקידים קודמים: מנהל פיתוח ב-Pepper, מייסד HappySale
שנת לידה: 1984

ראם שרמן עומד בחזית של אחד הפודקאסטים הוותיקים והפופולריים בישראל: גיקונומי. שם הוא מארח לשיחות עומק של כשעה וחצי כל אחת שורה של יוצרים, פוליטיקאים, ספורטאים ודמויות מובילות מתעשיית ההייטק. עם השנים התבסס גיקונומי כאחד ממוקדי התוכן הגדולים, המצליחים והמשפיעים בתעשיית ההייטק.

שרמן התחיל את הקריירה עוד בתיכון ככתב גיימינג בפורטל של אינטרנט זהב. בצבא שירת ביחידת עוקץ ולאחר השחרור עשה תואר בהנדסת מערכות תקשורת באוניברסיטת בן-גוריון. עם סיום הלימודים עבד כמהנדס תוכנה ב-ECI, ומשם עבר לענקית המוליכים למחצה טקסס אינסטרומנטס. כשעזב, ייסד את החברה הראשונה שלו HappySale - לוח יד שנייה שפתח יחד עם דורון ניר. ב-2016 עבר לנהל את הפיתוח של פפר, הבנק הדיגיטלי של לאומי, ולאחר פחות משנתיים עזב והתאחד שוב עם ניר, והשניים הקימו יחד עם גיל הירש את סטרים אלמנטס (StreamElements), שמפתחת כלים ליוצרי תוכן.

במקביל, שרמן וניר יצרו יחד את הפודקאסט גיקונומי, מחלוצי הפודקאסטים הישראלים שהיום כבר נושק ל-700 פרקים. מידי שבוע, ולפעמים אפילו פעמיים בשבוע, שרמן מארח לשיחה מישהו מכל תחומי החיים, מספורט, דרך טכנולוגיה ועד אפילו פוליטיקה. כהוכחה לפופולריות שלו זכה גיקונומי זו השנה השלישית ברציפות בתחרות הפודקאסטים של גיקטיים.

היתרון הגדול של גיקונומי הוא ששרמן אוהב לצלול. הוא לא נותן לנושאים שמעניינים אותו לחמוק ממנו, ובעזרת הרבה עקשנות וסקרנות טובה מצליח להגיע לעומקים מעניינים אצל רבים מהמרואיינים שלו. הרקע הטכנולוגי והניסיון בעולם הטק מאפשר לו גם להביא זן אחר של ראיונות, לא מתחנף אבל גם לא תוקפני. שרמן הביא לזירה שיח טכנולוגי אחר, שהשפיע גם על פודקאסטרים אחרים בתחום.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>