תפקיד: מקים בוט הטוויטר "פיטורים בהייטק"
עבודות קודמות: מפתח ב-Mixtiles וב-Sears, מייסד אתר "לסטארטאפ"
שנת לידה: 1992

כשהחלו גלי הפיטורים בהייטק, אתר אחד שסרק ומיין בצורה נוחה את מבול ההודעות זכה לציטוטים חוזרים בתקשורת הטכנולוגיה הגלובלית: layoffs.fyi. יזם ישראלי זריז ראה כי טוב ורתם את היצירתיות שלו להקמת כלי דומה: רום שירי, האיש מאחורי אתר "לסטארטאפ" ובוט הטוויטר "פיטורים בהייטק".

רום שירי נולד ב-1992, שירת בצה"ל כמפתח תוכנה ומאז פשוט לא מפסיק לבנות דברים. לאחר השחרור עבד בכמה חברות כשלוחה המקומית של זרוע התוכנה של ענקית הקמעונאות Sears כמהנדס ב-mixtiles, אבל המשיך כל העת לבנות מוצרים בעצמו מהצד. לפני כשלוש שנים הקים את אתר "לסטארטאפ" - פורטל המיועד לאפשר סטארט אפיסטים ויזמים לחלוק ידע ולארגן מידע שימושי במקום אחד.

באמצע 2022, בשיא גל הפיטורים הגדול בהייטק המקומי, שירי בנה מוצר שהצליח למשוך אליו את תשומת לב התעשייה: בוט טוויטר שסורק את הרשת הישראלית ומדווח בזמן אמת על פיטורים בהייטק המקומי. הבוט ניזן מדיווחים בתקשורת, ממאגרים ציבוריים, וגם מדיווחים אנונימיים של גולשים שמגיעים אליו. המקורות הללו יצרו את אחד הכלים המטרידים אך השימושיים בתעשייה: מקור אחד שמדווח בזמן אמת על מרבית אירועי הפיטורים בענף.

לאחרונה שירי עשה שוב רעש לאחר שהציג כלי חדש שמציג באופן אוטומטי גיוסים. מטרת המהלך היא להראות שעדיין יש פן שני למשבר ההייטק, ושלצד הפיטורים חברות עדיין מגייסות כסף וגם עובדים. הלוח החדש נועד לספק למחפשי עבודה את הכוח להבין לאיזו חברה הם מצטרפים ולחזר אחרי חברות מבוססות יותר.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>