תפקיד: מייסדות קבוצת הפייסבוק והפודקאסט "מה בתפקיד"
תפקידים קודמים: לוין עבדה כבקרן אלף וכיום Ecosystem Relations at Samsung Next TLV; ולסקי היתה Operations Manager במיקרוסופט, עבדה בוויקס וכיום דירקטור קהילה GrowthSpace
שנות לידה: לוין - 1982; ולסקי - 1989

בין אם זה בפודקאסט "מה בתפקיד" או בקבוצת הפייסבוק שהן מפעילות באותו שם, אביגיל לוין וסימונה ולסקי ממפות את תעשיית ההייטק ועוזרות לעובדים להבין כיצד הם יכולים לנהל ולבנות את הקריירה שלהם בצורה טובה יותר.בין אם זה בפודקאסט "מה בתפקיד" או בקבוצת הפייסבוק שהן מפעילות באותו שם, אביגיל לוין וסימונה ולסקי ממפות את תעשיית ההייטק ועוזרות לעובדים להבין כיצד הם יכולים לנהל ולבנות את הקריירה שלהם בצורה טובה יותר.

לוין, ילידת 1982, רכשה תואר ראשון במשפטים ובלימודי מזרח אסיה באוניברסיטה העברית. היא עבדה כיועצת משפטית לחברות וכשותפה במשרד עוה"ד שבלת לפני שביצעה הסבה לעולם ההייטק. ולסקי, ילידת 1989, למדה תואר ראשון בכלכלה ובלימודי המזה"ת באוניברסיטת תל-אביב לפני שהחלה את דרכה המקצועית במיקרוסופט כ-Operations Manager, ומשם התקדמה למנהלת תוכניות ויוזמות. 

כשלוין החליטה לעשות הסבה להייטק, היא הבינה שעליה לעשות סוויץ׳ בחשיבה שלה בזמן חיפוש העבודה. "כשהתחלתי לחפש תפקיד חדש נחשפתי להמון תפקידים מעניינים", אמרה בעבר בראיון ל-tech12. "אחרי שעשיתי את המעבר, חברים עורכי הדין גם רצו לעזוב את התחום, אז התחלתי ניוזלטר של משרות כדי לעזור להם למצוא תפקידים מגניבים. זה ממש תפס".

כשזה תפס, היה ברור שזה צריך להיות משהו גדול יותר מניוזלטר שיוצא פה ושם. לוין עבדה אז בקרן ההשקעות אלף, והיא וולסקי הבינו שהן רוצות להעביר הלאה את הידע שצברו על המעבר להייטק ועל מגוון התפקידים שיש בו. הן החלו מבניית הרצאה, אך הבינו שבמקום לפגוש כל פעם עשרות אנשים, הנחיית פודקאסט שבו יארחו אנשים מהתעשייה שיספרו על התפקידים שלהם תאפשר חשיפה של התכנים למספר גדול בהרבה של אנשים. כך התחיל הפודקאסט "מה בתפקיד" וקהילת הפייסבוק הפופולרית שנלווה אליו באותו שם.

בפודקאסט, לוין וולסקי נחשפות לסיפורים השונים של עובדים בתעשיית ההייטק, שחולקים כיצד עשו את המסע שלהם גם בתוך התעשייה. מה בתפקיד הפך לאחד ממאגרי המידע הכי פוריים בארץ לכל מי שחושב על שינוי קריירה, גם אם הוא מגיע מחוץ לתעשיית ההייטק וגם אם מתוכה.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>