תפקיד נוכחי: מנכ"לית חממת הפודטק Fresh Start
תפקידים קודמים: מנהלת יחידת החדשנות התאגידית בתנובה וסמנכ"לית הפיתוח העסקי של חממת Fresh Start
שנת לידה: 1978

כל ההתחלות קשות, וכזו היתה גם של חממת הפודטק Fresh Start, שהוקמה במסגרת תוכנית החממות הממשלתית לאחר מכרז ייצרי שהוכרע ביוני 2019. זמן קצר לאחר הזכייה במכרז פרץ משבר הקורונה. החממה התקשתה להתניע והחליפה שלושה מנכ"לים במהירות. כעת, כשנה לאחר מינויה של נגה סלע שליו לתפקיד המנ"כלית, נראה שהדברים ב-Fresh Start סופסוף החלו להתייצב.

נגה סלע שליו מחזיקה בתואר ראשון בתקשורת ו-MBA מאוניברסיטת תל-אביב. אחרי שנתיים קצרות כמנהלת תיקים בפובליסיס הצטרפה לתנובה ב-2007 כמנהלת מותג ועלתה בשורות ענקית המזון. עם השנים התמנתה לראש יחידת החדשנות התאגידית בחברה, שהצטרפה מאוחר יחסית למירוץ אחר מזון העתיד בהשוואה למתחרתה המקומית שטראוס.

כשהקונסורציום של תנובה, טמפו והקרנות OurCrowd ו-Finistere זכה במכרז הממשלתי להקמת חממת פודטק בגליל, סלע שליו מונתה לסמנכ"לית הפיתוח העסקי שלה. כעת היא כבר משמשת כמנכ"לית החממה, ולאורך התקופה הספיקה החממה לבצע עשר השקעות שונות בתחומים שונים של עולם הפודטק, מחומרי האצה לגידול בשר מתורבת, דרך מיץ מופחת סוכר ועד לשיטות אריזה ירוקה.

"אנחנו במשימה מתמשכת לאתר פיתוחים טכנולוגיים שיתרמו ליצירת תעשיית מזון בת קיימא שמספקת מזון בריא, וכמובן טעים, לאוכלוסיית העולם הגדלה", מסרה סלע שליו עם המינוי. על במה אחרת היא הסבירה את גודל האתגר: "תעשיית המזון מנצלת את המשאבים בצורה לא יעילה ומייצרת זיהום בסדרי גודל. יש המון נזקים שחייבים תיקון וכל זה במסגרת זמנים הולכת ומצטמצמת של עד עשר שנים - כדי להוריד את פליטת גזי החממה, שתעשיית המזון אחראית ל-25% ממנה".

הפודטק הוא כנראה הזרוע המפותחת ביותר בתחום הקליימטק בישראל, וכולל כמה חברות שכבר הספיקו לגייס סכומים תלת ספרתיים של מיליוני דולרים. אבל יש לתחום עוד הרבה עבודה לעשות, וסלע שליו צפויה לקחת חלק לא מבוטל בעבודה הזו.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>