תפקיד: יזם סדרתי בתחום האקלים
תפקידים קודמים: מנכ"ל הידרולייט
שנת לידה: 1972

"מה שאני עושה זה בונה חברות בתחום האקלים", מעיד על עצמו היזם הסדרתי יהודה בורנשטיין. בשלב זה מעורב בורנשטיין בחמש חברות פעילות בתחום האקלים, שלכל אחת מהן יש פוטנציאל גם לעשות כסף.

בורנשטיין, יליד 1972, שירת בחיל האוויר כהנדסאי אלקטרוניקה, אך אין לו השכלה פורמלית נוספת. את רוב הקריירה שלו, יותר מ-20 שנה, העביר בתפקידים שונים באלביט מערכות. בורנשטיין עסק בחברה הביטחונית בין היתר באזרוח טכנולוגיות ואף שימש לתקופה כמנכ"ל חברת הבת לאנרגיות מתחדשות הידרולייט (Hydrolite). בשלב מסוים החליט בורנשטיין שבמקום לעבוד עבור אלביט הוא מעדיף לעבוד עבור עצמו: "הייתי ונצ'ר בילדר בתוך החברה הגדולה, עד שהחלטתי לעשות אותו דבר בעצמי".

בשנים האחרונות הקים בורנשטיין חמש חברות הפועלות בקטגוריות שונות בתחום טכנולוגיות האקלים, החל מחברה שממחזרת מגנטים המשמשים במנועים חשמליים וטורבינות ועד חברה שמייצרת אמוניה ירוקה בתהליך כימי. "אני מחפש טכנולוגיות משמעותיות, בונה צוות, מביא משקיעים, ואז בדרך כלל נשאר בתור יו"ר החברה", הוא אומר. החברה הגדולה ביותר בקבוצה של בורנשטיין היא RepAir Carbon Capture שמפתחת שיטה ללכידת פחמן ישר מהאוויר בצורה חסכונית אנרגטית.

תחום האקלים קשה ותלוי בטכנולוגיות עמוקות. לכן, כל החברות של בורנשטיין מבוססות על תהליך מסחור ידע אקדמי, רובן המוחלט ממכון ויצמן "נוצר קשר טוב עם חברת מסחור הידע של ויצמן. אלו אנשים נהדרים שעוזרים המון ותענוג לעבוד איתם", אומר בורנשטיין. "הבדיחה היא שאני לא בא לשם הרבה כי בכל פעם שאני מגיע אני מקים חברה".

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>