תפקיד נוכחי: מייסד ומנכ"ל Rewind.earth
תפקידים קודמים בולטים: סמנכ"ל פיתוח ב-Alooma
שנת לידה: 1982

אם יש יזם שיכול להיות הפוסטר-בוי של הדור הנוכחי של יזמי הקליימט, זהו רם עמר.

עמר, יליד 1982, הוא בוגר תוכנית תלפיות הצה"לית ושירות צבאי ארוך וחשאי בן כ-11 שנה. במסגרת התוכנית אף רכש תואר ראשון בפיזיקה ובמדעי המחשב באוניברסיטה העברית. לאחר השחרור הקים את הסטארט אפ אלומה (Alooma), שנמכר ב-2019 לפעילות הענן של גוגל בסכום שהוערך בכ-150 מיליון דולר. בשלב זה עמר ביצע טוויסט אקלימי והצטרף למרכז השל לקיימות ולתוכנית NZO להגברת השימוש באנרגיה מתחדשת בישראל. בפברואר 2022 עמר הקים את הסטארט אפ ריווינד (Rewind.earth), הפועל בתחום השאפתני של לכידת פחמן.

ריווינד שואפת לשחזר את תהליך הסרת ה-CO2 שמבוצע בטבע באמצעות עלים וענפים שנשטפים בגשם עד לאוקינוסים. זאת באמצעות נטילת כמויות אדירות של צמחים, למשל מגזם חקלאי, לארוז אותם ולטמון אותם בתחתית הים השחור.

"הרעיון הוא לאחסן את החומר האורגני בסביבה בלי חמצן, בדומה לקופסת שימורים, ואז הוא נשאר כמו שהוא, כמעט ולא משתנה", הסביר בעבר עמר בראיון לדהמרקר. "אחרי עשרות אלפי, מאות אלפי או מיליוני שנים, הוא הופך לנפט, לגז טבעי או למשהו אחר. זאת דרך טבעית לקחת פחמן דו־חמצני מהאוויר, באמצעות צמחים, ולהעביר אותו למקום שבו הוא לא יחזור לאוויר".

עמר וריווינד הציבו יעדים שאפתניים להטמנה של 100 מיליון טון CO2 בשנה, אבל אתגר האקלים הוא גדול. המודל העסקי המתוכנן של החברה הוא מימון הפעילות מקרדיטים שיקנו תאגידים מזהמים עבור קיזוז פליטות - כלכלה חדשה וענקית שנוצרת בימים אלו וצפויה להוות קרקע פוריה לחדשנות רבה בעתיד.

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>