תפקיד: מנכ"ל Solaredge
תפקידים קודמים: סגן נשיא בכיר למכירות גלובליות של סולאראדג', סגן נשיא באפלייד מטיריאלס
שנת לידה: 1964

חברת סולאראדג' (SolarEedge) נחשבת לאחת ההצלחות הגדולות של ההייטק הישראלי. הסטארט-אפ שהוקם ב-2006 ופיתח פתרון לניהול יעיל של ההליך להפקת חשמל מתאים סולאריים, הפך לאחת החברות הישראליות הגדולות בעולם במונחי שווי שוק. את ספינת הענק הזו מנווט כיום צבי לנדו.

צבי (ציבי) לנדו נולד בארה"ב ב-1964, גדל בישראל ושירת בצה"ל כקצין בחיל המודיעין. הוא בעל תואר ראשון בהנדסה כימית מהטכניון ופרסם כמה מאמרים בתחום. הוא נשוי, אב לשלושה ילדים ומתגורר כיום במודיעין. את דרכו המקצועית החל לנדו באפלייד מטיריאלס (Applied Materials), שם מילא במשך 16 שנה תפקידים טכנולוגיים וניהוליים שונים במטה החברה בקליפורניה. בתפקידו האחרון באפלייד מטיריאלס שימש לנדו סגן נשיא ומנכ"ל חטיבת Baccini Cell Systems של קבוצת האנרגיה הסולארית בחברה. ב-2009 עבר לנדו לשורות סולאראדג' והתמנה לסגן נשיא בכיר למכירות גלובליות. באוגוסט 2019 הוא התמנה למנכ"ל החברה הישראלית לאחר שהמנכ"ל הקודם והמייסד-המשותף שלה גיא סלע פרש מתפקידו בשל מחלת הסרטן.

תחת ניהולו של לנדו ציינה סולאראדג' אבן דרך יוקרתית בדצמבר 2021, עם הפיכתה לחברה הישראלית הראשונה שנכנסה למדד המניות S&P 500. כיום משקפת מניית סולאראדג' שווי שוק של יותר מ-16 מיליארד דולר לחברה. את 2022 סיימה עם הכנסות שיא של כ-3.1 מיליארד דולר ועם תשואה חיובית למניה, למרות המגמה השלילית שאיפיינה את שוק המניות הכללי - אבל גם עם ירידה של 46% ברווח למניה בהשוואה ל-2021.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>