תפקיד: משקיעת קליימטק ומייסדת-שותפה ב-PLANETech
תפקידים קודמים: סקאוטרית בישראל של Consensus Business Group, מייסדת Isratech Ventures
שנת לידה: 1989

שני זנסקו מגדירה את עצמה Climate Tech Investor בפרופיל הלינקדאין שלה, ומהווה כבר כמה שנים אחת הדמויות המרכזיות בסצינת טכנולוגיות האקלים הישראלית. וכל זה קרה לה די במקרה, כשבכלל היתה במסלול המהיר לכיוון דיפלומטיה.

זנסקו, ילידת 1989, בעלת תואר ראשון בתקשורת ומנהל עסקים מה-Texas Christian University, ותואר שני בדיפלומטיה וביטחון מדיני מאוניברסיטת תל-אביב. זנסקו היגרה כנערה לטקסס עם משפחתה עקב שליחות של אביה. בחזרה בישראל היא שירתה ביחידת קשרי החוץ של הצבא. התפקיד הזה הוביל אותה למשרה בתור עוזרת הנספח הצבאי של משרד הביטחון בהולנד למדינות האיחוד האירופי ובלנוקס. "חשבתי שאהיה שגרירה של ישראל", היא אומרת. אבל תפקיד שביצעה במועצה הבריטית (British Council) חשף אותה לעולם החדשנות הישראלי: "הייתה שם מחלקה של מדע וחדשנות התחלתי לדבר עם חוקרים ומהנדסים והבנתי שאלו האנשים שלי".

ב-2019 החלה זנסקו להתעניין בתחום האקלים תוך מיקוד בסוגיות של הפחתת פליטות וקיזוז פחמן, עוד הרבה לפני שאלו הפכו למונחים מוכרים בישראל, ואף חשבה להקים עמותה בתחום. אך נקרתה בפניה הזדמנות והיא הצטרפה כסקאוטרית ל-Consensus Business Group של המשקיע הבריטי וינסנט צ'ינגוייז, קבוצה עם עניין ארוך שנים עם סוגיות של אנרגיה ואקלים. את התפקיד הזה היא ביצעה בארבע השנים האחרונות.

זנסקו מעריכה שהקבוצה ביצעה עד כה השקעות בישראל ב-100 מיליון דולר בעשרות חברות ובקרנות מתמחות. ההשקעות האלו הקנו לזנסקו מושב בבורד בחברות מקומיות רבות בתחום האקלים, כולל חברות אגריטק ופודטק.

במקביל זנסקו פועלת לקידום האקוסיסטם המקומי דרך עמותת המכון הישראלי לחדשנות ונמנית עם מייסדי לובי PLANETech שלה, שאף עמד מאחורי המשלחת הישראלית לוועידת האקלים בשארם א-שייח. "האקוסיסטם פה עדיין צעיר אבל דברים קורים, והרבה יזמים שהם סקנד טיימרס מקימים חברות אקלים בפרופיל מרשים", היא אומרת.

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>