תפקיד נוכחי: שותף כללי ב-Grove Ventures
תפקידים קודמים: ממייסדי SolarEdge, בכיר ביחידת 81
שנת לידה: 1973

קליימטק הוא תחום מורכב להשקעה משום שבמקרים רבים הוא דורש טכנולוגיות כבדות שמשלבות בין חומרה ותוכנה לאורך נשימה. לכן כשקרנות שמתמחות בטכנולוגיות עמוקות (Deep Tech) כמו גרוב (Grove) נכנסות לתחום הזה, זה מהווה סימן חיובי להתפתחות התחום. זה מה שהופך את ליאור הנדלסמן, שותף מנהל בגרוב ומי שמוביל בה בשנים האחרונות את ההשקעות בקליימטק, לאחת הדמויות המשפיעות בענף.

הנדלסמן, יליד 1973, הוא בוגר יחידה 81 של אגף המודיעין ושירת בה בתפקיד בכיר. הוא בעל תואר ראשון בהנדסת חשמל ותואר שני במנהל עסקים, שניהם מהטכניון. הנדלסמן נמנה על מייסדי חברת האנרגיה המתחדשת סולאר-אדג' (SolarEdge), ככל הנראה חברת הקליימטק הגדולה ביותר שצמחה בישראל. ביולי 2020 הוא הפך לשותף בגרוב ומאז מוביל בה את ההשקעות בתחום טכנולוגיות האקלים.

"בעינינו קליימטק הוא כינוי לכל מה שמוריד פחמן דו-חמצני מהאטמוספירה", הסביר בעבר הנדלסמן את ההיגיון שמנחה אותו. "אני זוכר את לידת תעשיות הסייבר והענן וזו הזדמנות בסדר גודל כזה. אבל יש גם אתגרים. כסף בשלב מוקדם קל יחסית להביא אבל אז יש מוצר וקשה למכור אותו, זה שלב קשה ומסוכן לחברות סטארט אפ. בחברות קליימטק זה שלב ממושך כי הלקוחות מאוד שמרנים".

גרוב ביצעה כבר שורה של השקעות הקשורות בעקיפין או במישרין לתחום טכנולוגיות האקלים. כך, היא השקיעה לאחרונה בחברת Continue AI שמסייעת לארגונים לעמוד בתקנות ה-ESG, ובחברת Luminescent שמפתחת מנוע שמנצל חום מבוזבז שנפלט מטורבינות והופך אותו לאנרגיה. פורטפוליו הקרן כולל גם אחזקות בתחום התחבורה החכמה ותעשייה 4.0, הכוללים גם הם פוטנציאל להתייעלות אנרגטית.

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>