תפקיד נוכחי: שותף תחום האקלים בקרן מירון קפיטל
תפקידים קודמים: מייסד AcceloWeb וקלאוד אנדור
שנת לידה: 1971

אם חיפשנו סימן לכך שענף טכנולוגיות האקלים בישראל מתבגר, אזי סימן מובהק לכך שהוא שגם קרנות הון סיכון ג'נרליסטיות שלא מתמחות בענף רואות בו הזדמנות. כזו היא קרן מירון קפיטל, שמחזיקה בפורטפוליו שלה גם חברות סייבר ו-DevOps, וצירפה לשורותיה שותף אקלים חדש: גיל שי, שהוא עצמו בוגר ההייטק ה"רגיל".

שי, יליד 1971, הוא בעל תואר ראשון במדעי המחשב ובמתמטיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. את הקריירה שלו החל שי כמהנדס תוכנה וב-2005 הצטרף כיועץ לאמדוקס ועבד בה כ-3.5 שנים. ב-2008 היה ממייסדי AcceloWeb ושימש בה כסמנכ"ל תפעול עד למכירתה ב-2011 ל-Limelight Networks, בה המשיך כ-VP Operations. ב-2012 היה שי ממייסדי חברת מחשוב הענן CloudEndure, שנרכשה ב-2019 בידי חטיבת AWS של אמזון. הוא המשיך לשמש כראש יחידת הפיתוח העסקי בחברה תחת הבעלות החדשה ובמקביל החל לבצע השקעות אנג'ל מהונו הפרטי. בין היתר השקיע שי במש פיימנטס, למינר, Firefly, ריקו לאבס ובאפרוב שנרכשה בידי Tipalti. בפברואר האחרון עזב שי את AWS והצטרף כשותף לקרן מירון קפיטל.

"בתפקיד האחרון באמזון היה לי זמן לחשוב על מה אני עושה next, ונושא האקלים הטריד אותי מצד אחד אבל גם ראיתי התעוררות עסקית", אמר ל-tech12 עם הצטרפותו למירון קפיטל. "זו גם הבעיה הכי גדולה של האנושות אבל גם תחום שהולך להיות מאד רווחי. ישראל היא קצת באיחור אחרי העולם בכל הקשור לכלכלת האקלים וגם לא היה מספיק היצע מצד החברות, אבל זה משתנה בהדרגה".

שי הסביר כי המנדט שלו יהיה למצוא חברות שיוכלו להחזיר את ההשקעה בתוך 7-10, כמו פרופיל ההשקעה ה"רגיל" של הקרן, רק שבמקביל הן מצילות את העולם. "החלטתי שאני רוצה להתמקד בהמשך הקריירה שלי בנושאים החשובים לעולם. שינויי אקלים הם אחת הבעיות הגדולות של זמננו ואני מרגיש שהשקעה בתחום ועבודה עם צוותים המתמקדים בנושא זה יהיה השימוש הטוב ביותר של הזמן והכישרון שלי". זה לא מופרך להעריך שבעתיד הקרוב עוד קרנות הון סיכון ימנו שותפים עם התמקדות בתחום הרחב של האקלים.

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>