תפקיד: VP ומנהל יחידת ה-AI באינטל העולמית
תפקידים קודמים: דירקטור קבוצת ה-AI באינטל ישראל
שנת לידה: 1975

איתי יוגב מנהל את אחת מפעילויות ה-AI הנרחבות ביותר בישראל, שמתנהלת כולה בתוך אינטל ונועדה לשימושה של ענקית השבבים האמריקאית. שיתופי פעולה עם העולם מרחיבים את החשיבות של הפעילות הזו, וכוללים למשל פיתוח מערכות AI בטכנולוגיות מתקדמות עבור מחלקות בבתי חולים.

איתי יוגב, יליד 1975, למד הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן גוריון, וכבר בשנת לימודיו האחרונה החל לעבוד באינטל והוא מועסק בחברה קרוב ל-20 שנה. בין היתר שימש יוגב באינטל כמנהל BI ובהמשך כמנהל אנליטיקה מתקדמת. הוא שימש כדירקטור וכאחד ממקימי קבוצת הבינה המלאכותית באינטל ישראל. קבוצה זו מפתחת מערכות AI עבוד אינטל עצמה, העוסקות בין היתר בשיפור ביצועי המעבדים, האצת תהליך הפיתוח שלהם או שיפור איכות המוצרים בעזרת אלגוריתמים מבוססי למידת מכונה. במהלך העבודה השלים יוגב תואר MBA באוניברסיטת תל אביב ב-2010.

ב-2020 הוא התמנה לראש קבוצת הבינה המלאכותית (Artificial Intelligence Group) בחטיבת ה-IT של אינטל העולמית בדרגת סגן נשיא (VP). קבוצה זו מונה 230 אנשי AI בכל העולם, רובם בישראל, ומעניקה שירותי AI לכל פעילויות אינטל בעולם. לפי נתוני אינטל, ב-2022 הניבה פעילות הקבוצה ערך עיסקי של 1.4 מיליארד דולר.

הפעילות שמוביל יוגב היא אחת מפעילויות ה-AI המשמעותיות ורחבות ההיקף שמתנהלות בישראל. כעת עוסקת הקבוצה בפיתוח והטמעת מודלי שפה גדולים לצורך שיפור הפרודוקטיביות של מהנדסי פיתוח חומרה ותוכנה; סיוע ביצירת יכולות AI מבדלות בעולם הייצור; וכן כדי לתמוך באסטרטגיה הפאונדרי החדשה של אינטל של ייצור שבבים עבור חברות אחרות. התוכנית האסטרטגית היא יצירת ערך עסקי לאינטל של 10 מיליארד דולר מ-AI עד 2025.

מעבר למשימות העסקיות, לקבוצת ה-AI של אינטל יש חזון של "עשיית טוב" לעולם, שמתבטא בהתגייסות לפיתוח מערכות AI בתחומי הבריאות, החינוך והרפואה. בין השאר פיתחה הקבוצה מודל לחיזוי הידרדרות במצבם של חולי קורונה והיא מפתחת מערכות סיוע לרופאים לאיתור מוקדם של מחלות באמצעות AI.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>