תפקיד: מייסד-משותף ומנכ״ל Run:AI
תפקידים קודמים: היחידה הטכנולוגית של משרד ראש הממשלה
שנת לידה: 1988

עמרי גלר מוביל את חברת Run:AI במסלול שמזכיר את היוניקורנים הגדולים של 2021. זה קורה כי נישת השוק של החברה הופכת את הטכנולוגיה שלה חיונית לכל חברה שמפתחת AI על שרתי מחשב משלה ולא בענן. כשמסתכלים על הגאות בעולמות ה-AI אפשר להבין את עוצמת ההשפעה של גלר שוק עולמי.

עמרי גלר נולד ב-1988 ברמת גן, גדל ברמת השרון ובעל תארים ראשון ושני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מאוניברסיטת תל אביב. לאחר הלימודים החל לעבוד ביחידה טכנולוגית במשרד ראש הממשלה ופרש ממנה בסוף 2017 כדי להקים את חברת Run:AI ביחד עם ד״ר רונן דר.

ההתפוצצות בעולם ה-AI הגנרטיבי סייעה לעסקים של Run:AI לעלות על מסלול צמיחה מואץ. הטכנולוגיה שפיתחה החברה מאפשרת לחברות שמפתחות AI לנצל טוב יותר את משאבי מעבדי ה-GPU שלהן. התוצאה היא חיסכון בעלויות העתק שכרוכות בפיתוח מודלי AI ובהמשך בהפעלת שירותים המבוססים עליהם, כמו צ'אטבוטים. מסלול הצמיחה של החברה ברור: ככל שיתגברו הביקושים לשרתי AI, כך Run:AI תמכור יותר. ואחרי שיתוף הפעולה שעליו הכריזה עם ענקית מחשוב ה-AI אנבידיה (Nvidia), החברה של גלר פשוט רוכבת על גל ענק של אוקיאנוס כחול.

כך, בשוק עולמי ששקוע במשבר, Run:AI דיווחה לא מזמן על גידול תלת ספרתי בהכנסות ועל הכפלת מספר הלקוחות והעובדים. את פוטנציאל השוק הזה הבינו מזמן בקרנות ההון סיכון, בהן הענקיות האמריקאיות טייגר ואינסייט, שהרעיפו על החברה 118 מיליון דולר עם הערכת שווי שמתקרבת ליוניקורן.

גלר הוא דמות מפתח בהצלחת החברה. הוא קידם באופן אישי את גיוס ההון האחרון בהיקף 75 מיליון דולר, וכן את שיתוף הפעולה האסטרטגי עם אנבידיה, שבמסגרתו חברת הענק מציעה את המערכת של Run:AI בבאנדל עם השרתים שלה. וזה ככל הנראה לא יהיה שיתוף הפעולה האחרון מסוגו. Run:AI פועלת בנישה כמעט ללא מתחרים, עם פוטנציאל להפוך את הטכנולוגיה שלה לחיונית עבור כל חברה שמפתחת AI.

 

<< חזרה ל-techlist המלא | למשפיעים הנוספים בתחום >>