גאווה באמדוקס

כשמדברים על חודש הגאווה חושבים בדרך כלל על המצעד הצבעוני בתל אביב, המוני תיירים ומסיבות שוות. אבל השנה מורגש מתמיד שחודש הגאווה הוא לא רק כיף והרמות: הקהילה הגאה נאלצת להגן על הזכויות שלה על רקע אקלים פוליטי שלילי בעולם.

חברת הטכנולוגיה העולמית חרטה על דגלה את ערך השוויון בכל התחומים - גזע, דת, מגדר וזהות מינית - ולא רק מאמינה בו, אלא פועלת אקטיבית כדי לקדם אותו. אמדוקס מקדמת סביבת עבודה מכילה ושוויונית עבור קהילת הלהט"ב לאורך כל השנה, כחלק מהעשייה הגלובלית של החברה – מישראל, דרך ארצות הברית ועד הודו. תכנית הפעולה של אמדוקס בנושא זה - כולל התעדוף של מה לעשות קודם, אילו תכנים להנגיש לאילו מקומות ואיך להתאים את התוכן לכל אזור בעולם – נבנתה בשיתוף עם העובדים והעובדות הלהט״בים. לחברה יש קהילות לעובדים להט"בים בכל מקום בעולם בה היא פועלת, כולל קהילה חדשה שהוקמה לאחרונה בהודו. היא התאימה הכשרות מותאמות לכל אזור עבור אנשי משאבי האנוש והמנהלים כדי לקדם סביבת עבודה מכילה ללהט״ב. את חופשת ההורות היא מציעה באופן נייטרלי מגדרית. ובנוסף, היא תומכת בארגונים של הקהילה הגאה בכל העולם: בישראל אמדוקס עובדת עם איגי, לה תרמה מחשבים למכללה החדשה לנוער גאה בסיכון ולמתנדבים שם, עם חוש״ן שעשו אצלה הכשרות, ועם אגודת הלהט״ב בה תמכה בתקופת הקורונה. בבריטניה, למשל, היא הספונסור הרשמי של קבוצתי רוגבי להט״בית, וכך קיימות עוד מגוון יוזמות ברחבי העולם.

אמדוקס פארק  (צילום: אורון גולקרוב)
לא עוצרים רק בקהילת הלהט"ב. אמדוקס פארק | צילום: אורון גולקרוב

בחברה מסבירים שהגישה של הכלה וגיוון, עליה הם מקפידים לאורך כל השנה, לא עוצרת רק בקהילת הלהט"ב, אלא חוצה מגזרים וקהילות. עוד מספרים באמדוקס שהגישה הזו משרתת גם את העובדים שלה ברחבי העולם, אבל גם את החברה עצמה, שמאפשרת לה לקלוט "טאלנטים" שלאו דווקא מגיעים מהתבניות הקלאסיות בארץ ובעולם.

בנוסף לפעילויות השונות לאורך כל השנה, במסגרת הקמפיין החדש שהתחיל לכבוד חודש הגאווה תעסוק החברה באופן בו הכללת חברי קהילת הלהט״ב משפיעה וחיונית לכולנו, זאת באמצעות מפגשי מודעות וחינוך במגוון שפות, הצגת זכויות הקהילה, במטרה לחזק ולהדגיש את חשיבות השוויון והתמיכה.

במסגרת פעילויות חודש הגאווה של אמדוקס החברה תקיים תחרות און-ליין גלובלית לעיצוב חולצות, בסופה יבחר הזוכה לאיזו עמותה לתרום את הפרס בו זכה. בנוסף תתקיים תוכנית אירוח עולמית של אמדוקס המתמקדת בזכויות להט"ב וההיסטוריה של הקהילה. בישראל באופן ספציפי תיערך בתאריך 20.6 הרצאה עם משה בר-נתן חג'ג' על סיפור יציאתו מהארון. משה בר-נתן חג'ג' הוא המייסד והבעלים של DNI360, הפועל להכללת להט"ב רב-מגזרית ומתמחה בהפיכת בתי ספר וכיתות למרחבים בטוחים יותר עבור ילדים ובני נוער להט“ב.

״אמדוקס תמיד הייתה חברה שחוגגת גיוון והכלה״, אומרת דפנה גוטשלק, סמנכ"לית ייעוץ אסטרטגי ב-Amdocs. ״בחברה חוגגים את חודש הגאווה, מדברים על זה, מקדמים את זה״. גוטשלק עצמה, אגב, הכירה את בת זוגה במקום העבודה. השתיים הביאו שלושה ילדים משותפים, והיו למשפחה הגאה הראשונה שיצאה לרילוקיישן מטעם החברה.