למרות המחסור הגדול בעובדים בתעשיית ההייטק לאנשים מבחוץ שרוצים לעשות הסבה עדיין קשה למצוא עבודה. בהרבה מקרים מדובר בקהילה סגורה כשחבר מביא חבר. בנקסט עם דרור גלוברמן פנו אל הצופים שרוצים להיכנס לתעשייה וחושבים שהדרך חסומה בפניהם כדי לעזור להם לשפר את קורות החיים ואת הסיכויים למצוא עבודה בתעשייה ודרכם גם לעזור לאחרים.  

 יעקב קסה סיים בהצטיינות קורס שאמור לעזור לו להיכנס לתעשייה, בצבא הוא היה מנהל רשת מחשבים ובכל זאת הוא לא הצליח למצוא עבודה. "אני מנסה לבד כמו הרבה 'ג'וניורים'", הוא מספר. "רק כשאני שולח דרך חברים אני מרגיש שזה קורם עור וגידים. אם אין לך ניסיון ואין לך חברים אז אתה נתקע בתקרת זכוכית". 

 "פונים אליי הרבה אנשים שאומרים לי שהם עשו קורס אבל בכל זאת לא מצליחים להשתלב", אומרת שירי וקס, מנכ"לית חברת ההשמה gotfriends. "יש המון משרות פתוחות למה לא פונים אליי?". 

וקס עברה על קורות החיים של קסה ועזרה לו לשפר אותם. "הטיפ הראשון ל'ג'וניורים' הוא לכתוב את קורות החיים כמה שיותר מפורט", היא מסבירה. "אנחנו רואים שיעקב עשה את זה. מה שחשוב חוץ מזה זה לייצר נטוורקינג ופרואקטיביות". 

"מה שצרם לי כמגייסת בקורות חיים זה שראיתי שהתחלת את הקורס ולא סיימת", היא מציינת. "אפשר או לכתוב שאתה עדיין בתהליך או פשוט לא לכתוב. אבל העובדה שכתוב שלא סיימת זה גורם לי לשאול למה. בשלב ריאיון הייתי מציינת את זה אבל בקורות החיים יש למגייסת עשר שניות להחליט".

 

 

אז כעת כשקורות החיים שלכם מפורטים ומעודכנים, זה הזמן לשלוח אותם 

לעמוד המשרות - לחצו כאן